Etkinlik, çocuklara eğlenceli zaman geçirme fırsatı sunmanın yanı sıra yeteneklerini keşfetme imkanı sağlarken, çocukların el ve kol kaslarını kullanarak motor becerilerini geliştirmelerine katkıda bulundu.

Mugla Anne Cocuk Etkinlik (4)

EL BECERİLERİNİ GELİŞTİRDİLER

Çocuklar, renkli seramikleri kendi özgün renkleriyle yorumlayarak üç boyutlu formlar oluşturdu. Seramik çalışması, çocukların el becerilerini geliştirmelerine, işbirliği yeteneklerini artırmalarına ve keyifli bir öğrenme deneyimi yaşamalarına imkan tanıdı.

Mugla Anne Cocuk Etkinlik (2)

Kirli denilen denizlerin temizliğini caretta carettalar gösterdi Kirli denilen denizlerin temizliğini caretta carettalar gösterdi

Katılımcılar tarafından büyük ilgi gören etkinlikte, çocuklar anneleriyle birlikte keyifli bir etkinliğe katılmanın mutluluğunu yaşadı ve ebeveynleriyle olan iletişimlerini güçlendirdi. Etkinlikte ayrıca, çocuklar kendi seramik kaplarını tasarladı.

Mugla Anne Cocuk Etkinlik (1)

HER YAŞTAN KATILIMCI YER ALDI

2 yaşındaki Melis Özmen, "Ben burada çok eğleniyorum. Renkli seramikler atölyesine annemle birlikte geldik. Yarın da arkadaşımla geleceğim" dedi. 12 yaşındaki Aden Koban ise etkinliklerden çok keyif aldığını belirterek, "Bugün seramik yaptık. İyi ki geldik" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: İHA