Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde devrilen teleferik direğine kabin çarptı. Parçalanan kabinde 1 kişi hayatını kaybederken yaralanan 17 kişinin ise tedavisi devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi bugün olağan üstü toplantı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yeni dönem ilk meclisini teleferik felaketi için olağanüstü yaptı. Mecliste konuşan Başkan Böcek, ‘Kazada ihmal var mı, yok mu?’ sorusuna cevap verdi.

71B811E42F9A2456Fbe7D917D3296A1E

TELEFERİK KAZASININ SUÇLUSU TEŞHİR EDİLMELİ

Başkan Böcek’ten önce konuşan MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli, “Sayın Bakanım değerli mensup üyeleri bu teleferik kazasında hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu vesileyle Antalya’mızın zor gününde sayın Belediye Başkanımıza sayın Valimize, sayın Afat Başkanımıza ve Belediyemizin İtfaiye Daire Başkanlığına, personeline afat yetkililerine ve bütün belediyelerden gelen, bütün destek için, hepsine minnet ve şükran bildiriyorum. Amma velakin bu olayda kusuru bulunan; yapılışından bugüne kadar uygunluk raporu veren denetim yapan, kontrollerini yapan ve işletenlerle ilgili bağımsız denetçiler ve uzman kişilerle her tarafından bir heyet oluşturularak, araştırılıp kusuru ve ihmali olanlar varsa şiddetle cezalandırılıp teşhir edilmesini Milliyetçi Hareket Parti ve Antalyalı olarak talep ediyorum.

Sayın Başkanım değerli mensup üyeleri sayın Genel Başkanımıza ifade ettiği gibi, önce ülkem sonra partim diyen bir partinin mensubuyuz biz. Bunun için önce Antalya sonra partim diyen bir Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarıyız. Milliyetçi Hareket Partisi olarak dün olduğu gibi bugün de Antalya’nın menfaatleri içinde ne gerekiyorsa yapmaya, dünde yaptık bugün de yapıyoruz. Çünkü biz Antalya ve Türk milliyetine aidiyat bağı ile bağlı bir siyasi partinin temsilcileriyiz bu vesileyle bu aldığımız kararların Antalya’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Ağzımızdan çıkan her sözünde senet olduğunun bilinmesini istiyorum. Amma velakin Başkanım sizin de bağımsız denetçilerinde Sayın Valimizin de bu olayı çok ivedilikle çok detaylı bir şekilde araştırıp sonuca bağlanmasını ve suçluların süratli bir şekilde cezalandırılıp teşhir edilmesini talep ediyorum” dedi.

Konyaaltı’ndaki sertifika töreninde duygusal anlar yaşandı Konyaaltı’ndaki sertifika töreninde duygusal anlar yaşandı

Muhittin Bocek Turizm Aciklamasi

KAZADA İHMAL VAR MI YOK MU?

Bu sözler üzerine konuşan Başkan Muhittin Böcek, “Bundan sonrada birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımıza devam ettireceğiz. Sayın Senirli, dün olan kaza ile ilgili araştırma yapılmasıyla ilgili zaten 17.30 itibari ile ilgili hep söylemişimdir yine söylüyorum. Bizler orada ihmal vardı yoktu, nedir, ne değildir değil. Önce vatandaşlarımızı koruyalım, kurtaralım. Ondan sonra bununla ilgili çalışmalar yapılacaktır. Adli konular olacaktır. Bu firma, 2013’te bir ihale yapılmış sonra olmamış 2016 yılında ihalesi yapılmış ve hizmete açılmış. Biz her zaman bizden önceki arkadaşımıza teşekkür etmişizdir.

LİSANSLI FİRMA KİM?

Biz 2019’da göreve geldiğimiz itibari ile yüklenici firma, yapan firma, lisanslı duyduğumuza göre Isparta Davraz, Pamukkale, Bursa Uludağ gibi yerlerinde lisanslı bir firma olduğunu ve bu konuyla ilgili bizde belediyemizin şirketini 2017 yılında belediye meclisi tarafından verilmiş. Devam ettirdiğimiz bir konudur. Bu konuyla ilgili de yalnız üzüntüm şudur: Bazı troller şahsımla ilgili bir şeyler söylemiştir. Ama meclisin ilk günü bunları konuşmayacağım. Hiç alınmadım çünkü ben 17.30 itibari ile zaten oradaydım. Bunlarla ilgili çalışmalarımızın hepsi yapılacaktır. Kimsenin merakı olmasın. En iyi şekilde burada sizlere de meclisimizde anlatacağım. Ben Alacak olduğumuz kararların hayırlı olmasını ve başarılı olmasını diliyorum” dedi.  

Muhabir: YAPRAK ÖZER