Uzun yıllardır Kepez’in Duraliler Mahallesi’nde bulunan, Yolkent Sitesi’nde Başkan Yardımcılığı yapan Duraliler Muhtar adayı Bakırcı, seçilmesi durumunda yapacağı çalışmaları anlattı. Bakırcı, "Mahallemizde 503A isimli hattın açılması için, uğraşlar verdik ve amacımıza ulaştık. Lakin hattımızın iptalinden sonra sahipsizlikten dolayı geri alamadık. 2010 Yılından beri mahallemizin Siteler bölgesine kanalizasyonun yapılması için büyük uğraşlar verdik ama bir sonuca varamadık. ASAT Genel Müdürü olarak atanan hemşehrim, Sayın Faruk beyle görüştüğümüz tarihten 15 gün sonra kanalizasyon bağlantısına kavuştuk. Doğalgaz taleplerimiz hep olumsuz cevaplar almamıza rağmen yılmadan konuyu ENERYA dahil tüm makamlara taşıdık. 2019 yılı sonunda tüm imkansızlıklara rağmen ısrarımız ile doğalgazı evlerimizde kullanmaya başladık. Pazaryeri için Hakan Tütüncü ile görüşüp dilekçeler sunduk. Kısa süre sonra Pazar yeri yenilendi. Yeşin Alan ve Park çalışmalarını, Belediye Başkanımız Hakan Tütüncü ile görüşerek aktardık. Kanal boyu park ve yeşil alanı mahallemize kazandırdık" dedi.

ULAŞIM VE GÜVENLİK

Muhtar seçilmesi durumunda yapacağı çalışmalar ile ilgili bilgi veren Bakırcı, sözlerine şöyle yer verdi:

“Mahallemizin en önemli ve ortak ihtiyacı toplu ulaşımın yetersiz kalmasıdır. Tek hat, uzun saat aralıkları ve güzergahın kısıtlı olması. İlk etapta mevcut güzergahın aksi istikamet ve Antalya merkeze ulaşımını kolaylaştıracak ek bir hattın devreye girmesini sağlayacağız" dedi. Güvenlik sorununa da değinen Bakırcı, "Emniyet birimleri ile görüşüp, Güvenliği arttırmak adına giriş ve çıkışlara Mobese kameraları ve gece polis devriyesi ile bekçi atanmasını sağlayacağız. Emniyet birimleri ile görüşeceğiz.”

Bu günleri de gördük.. Meclis Üyesi Öztınar: "Ben neredeyim?" Bu günleri de gördük.. Meclis Üyesi Öztınar: "Ben neredeyim?"

ATM, ANTKART VE FIRIN

Mahallede ATM ve Antkart'ın olmadığını söyleyen Muhtar Adayı Bakırcı, "Gençlerimiz Antkart dolum işlerini telefondan yapabiliyor ama yaşlılarımız bunu yapamıyor bu yüzden Antkart ve Atm için başvuru yaptık bir bankadan olumlu geri dönüş de aldık. Fırıncılar odası ile görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Eksiğimiz olan fırın ve unlu mamuller işletmesi açılması konusunda her türlü desteğe hazır olduklarını belirttiler" ifadelerine yer verdi.

KEPEZ EVİ VE SPOR KULÜBÜ

Mahallenin kadınlarınının ve gençlerinin elinin iş tutabilmesi için Kepezevi ve spor kulübü projesi olduğunu söyleyen Bakırcı, "Kepezevi projemiz ile kadınların ve gençlerin elişi, dikiş, nakış ve buna benzer kurslar alabilmesi, cenaze taziyelerinin kabulünü yapabileceği ve birçok sosyal amaçla kullanılacak. Aynı zamanda Çocuklar ve gençleri kulüp sporculuğu yaptırarak kötü alışkanlıklardan uzak tutabilir ve sosyalleşmelerini sağlayabiliriz. 10 yılı aşkın süredir aile kulübü bulunan ve Başkanlığını yaparak spor kulüpçülüğünü bilen biri olarak "Duraliler Gençlik Spor Kulübü’nü" kuracağız" dedi.

İMAR SORUNU

Dualiler Mahallesi’nin İmar sorununa da değinen Bakırcı, “Mahallemizde imar geçmemiş alanların, imar uygulaması devam etmektedir. Bugüne kadar birkaç uygulama olmuş ancak itirazlar sonucu bir sonuç alınamamıştır. Yapılan son imar uygulaması askıda olup, sonucu beklenmektedir. Bu beklenen dahil, gelecekte oluşacak imar planlamasını hiçbir mahalle sakinimizin hakkına girmeden en adil şekilde takipçisi olacağız” ifadelerinin altını çizdi.

MEZARLIK, CAMİ ve YEŞİL ALAN

Duraliler Mahallesi sakinlerinin mezarlık, cami ve yeşil alan sorunu yaşadığını ifade eden Bakırcı, "Duraliler Mahallesi’nde kütüğünüz kayıtlı değilse Uncalı Mezarlığı’na değil. Kurşunlu Mezarlığı’na defin ediliyorsunuz. Kurşunlu Mezarlığı 38 kilometre uzakta. Büyükşehir Belediyesi’ne bu konunun çözümü için yaptığımız müracata karşılık Uncalı Mezarlığı’nı kullanamayan Duraliler Mahallesi sakinleri için Çakılar/Demircilik mahallesinde yeni açılan kent mezarlığına definlerinin sağlanacağı bilgisini almış bulunmaktayız. Cami için açılan alana da artık bir camii yaptırmak istiyoruz. Bunun için yardımcı olmak isteyen çok ciddi iş adamları var. İnşallah onu da yapacağız. Bir başka projemiz de yeşil alanların arttırılması, kaldırım ve yürüyüş yollarının daha düzenli olması. Özellikle 4682. Sokağa kaldırım yapılması konusunda çalışmayı ivedilikle yapacağız. Biriken yağmur sularının drenaj eksikliği var. Yapımını sağlayacağız. Asfalt gerektiren en ücra sokağımıza bile asfalt yapacağız" vaatlerinde bulundu.

PAZARYERİ, OTOBÜS DURAKLARI ve SİNYALİZASYON

Pazar yerinin geliştirilmesi ve bazı otobüs duraklarının yetersizliğine değinen Bakırcı, "Pazaryerinin daha etkin kullanımı, ürün çeşitliliğinin arttırılması, pazar yerinin ışıklandırılması, içerisine tezgah ve pazara tuvalet yapılmasını sağlayacağız. Bir diğer sorun da otobüs duraklarımız, Duraliler caddesi üzerinde bulunan otobüs duraklarında kapalı durak bulunmamakta, olanında çok eski olduğu görülmektedir. Mahalle sakinlerimin bu duraklarda açıkta beklemesine gönlümüz razı değildir. Daha elverişli duraklar yapılamsını sağlayacağız. Seçildiğimiz takdirde mahallemizi, bütün mahalle olarak yöneteceğiz. Mahallemizde yaşayan herkesi birer aza olarak görüyorum. Bu mahalleyi hep beraber birbirimize danışa danışa yöneteceğiz" dedi.

EROL BAKIRCI KİMDİR?

Duraliler Mahallesi Muhtar Adayı Erol Bakırcı'nın özgeçmişi ise şöyle;

1973 Eskişehir doğumlu. Eğitim hayatını Eskişehir'de tamamladı. 1998 yılında iş sebebiyLe Antalya'ya yerleşti. 2006 yılından itibaren de Duraliler mahallesi Yolkent sitesinde yaşıyor. 2010 yılından beri Yolkent Sitesi Yönetimi Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyor. Çalışma hayatına Otosan A.Ş de çalışarak başladı. Daha sonra sırasıyla Philip Morris SA A.Ş Antalya Bölge Müdürlüğü Satış Pazarlama departmanındaki ; BP SHELL ve Petrol Ofisi Akaryakıt firmalarının Akdeniz Bölge Distribütörlüklerinde satış ekiplerini kurarak yöneticiliklerini yaptı. 24 yıllık evli, 1 çocuğu var. Eşi 27 yıldır Akdeniz Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak çalışıyor. Oğlu ise Bilgisayar Mühendisliği okuyor. STAJYER MUHABİR/ABDÜLSAMET FİKİRDANIŞ

Kaynak: STAJYER MUHABİR/ABDÜLSAMET FİKİRDANIŞ