Kepez ilçesinde bulunan Kütükçü Mahallesi’nde alt yapı sorunu devam ediyor. Kütükçü Mahalle Mahalle Muhtarı Mehmet Keser, “5 yıldır mahallemizde muhtarlık görevini yapıyorum ve yeniden adayım. Mahalle sakinleri benden memnun tek sorunumuz yol. Bozuk olan yollarımızın onarılmasını istiyoruz” dedi.

Muhtar Yatırım Resim (3)

“YOLLAR PATATES TARLASINA DÖNDÜ”

Kütükçü Mahallesi’nde vatandaşlardan en fazla gelen şikayetin bozuk yollar olduğunu dile getiren Muhtar Mehmet Keser “Mahallemizde altyapı sorunu yaşıyoruz. Yolların bozuk olması nedeniyle araçlar ulaşım sorunu yaşıyor. Yollar adeta patates tarlası gibi. Mahalle sakinlerimizin araçları bozuk olan yollar nedeniyle arızalanıyor. Ben de kendi arabamı yaptırmak için 5 bin TL masraf yaptım. Yolların onarımı tamamlanarak sıcak asfalt dökümünün gerçekleştirilmesi gerekiyor. Ancak altyapı çalışmaları tamamlanmadığı için bu gerçekleştirilemiyor. Daha ne kadar bekleyeceğiz, ne zaman yapılacak bu yollar? 2025’te mi, 2026’da mı? Vatandaş hizmet bekliyor” şeklinde konuştu.

KÜTÜKÇÜ YER ALTI HATTI BEKLİYOR

2022 yılında Kütükçü Mahallesi’nde başlatılan elektrik hattının yer altına alınması çalışmasının yarıda kaldığını ifade eden Muhtar Keser, “2022 yılında elektrik hattının yüzde 50’ye yakınını yer altına aldık. Ama devamı geçtiğimiz yıldan bu yana gelmedi. Bu da bazı cadde ve sokaklarımızda elektrik kesintilerinin devam etmesine neden oluyor. Mahallede bulunan vatandaşlar bana faz düşüklüğü nedeniyle elektrikli eşyalarının çalışmadığını yada bozulduğu söylüyor. Bazı apartman ve binalarda ise asansörlerde elektrik nedeniyle sorun yaşanıyor. Asansörlerle takılmalar meydana geliyor” diye konuştu.

Mahallede bulunan Şehit Ali Yılmaz İlköğretim Okulu’nun yıkımına ilişkin rapor beklediklerini belirten Muhtar Keser “Mahallemizde Kütükçü Şehit Ali Yılmaz İlköğretim Okulu bulunuyor. Ben de 1970 yılında bu okuldan ilk mezun olanlardan biriyim. Okul şuan kullanıma kapalı. Aynı isimde başka bir okulda eğitime devam ediliyor. Kapalı olan okulumuzda Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde okulda oy kullanılmadı çürük denilerek. Bu raporu da 1 yıldır bekliyoruz. Rapor geldiğinde bu okulun yıkımı yapılacak”  ifadelerini kullandı.

Muhtar Yatırım Resim (2)

Cumhur İttifakı adayı Hakan Tütüncü’den gece gündüz sözü Cumhur İttifakı adayı Hakan Tütüncü’den gece gündüz sözü

“ÇALIŞMALARA BAŞLADIK”

Mahallede 6 bin 200 seçmen bulunduğunu ifade eden muhtar Keser, seçim çalışmalarına başladıklarını dile getirerek şu şekilde konuştu; “Kütükçü Mahallesi’nde 5 yıldır muhtarlık yapıyorum. Yeniden mahallemize muhtar adayı olarak çalışmalara başladım. Vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgileniyorum. Muhtarlık görevim boyunca mahallemize bir çok yenilikte bulunduk. Alt yapısı tamamlanan bölgelerimizde sıcak asfalt dökümü gerçekleşerek yeni sokak aydınlatmaları takıldı. Muhtarlık görevimde mahallemize doğalgaz geldi. Hayırsever bir vatandaşımız sponsorluğunda mahallemize anaokulu kazandırdık. Mahallemizin girişine ulaşımı kolaylaştırmak için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü sayesinde yeni bir köprü kazandırdık. Mahallemizde bulunan 6 adet çocuk oyun parkı zeminine kauçuk zemin yaptırarak park sayısını 6’dan 8’e çıkardık. Mahallemize Pazar yeri kazandırmak için çalıştırmalarımız sürüyor. Yeniden muhtar seçildiğim takdirde Kütükçü Mahallesi’nin ihtiyaçlarına çözüm sağlamak için çalışmalarıma devam edeceğim.”AYFER ŞİMŞEK

Kaynak: AYFER ŞİMŞEK