Muratpaşa Belediyesi, Türkiye’nin ilk ödüllü geri dönüşüm projesi Çevreci Komşu Kart uygulamasını bağımsız atık toplayıcıları ile koordine ederek atıkların milli ekonomiye kazandırılmasını sağlıyor. Çevrenin daha temiz tutulmasını hedefleyen Muratpaşa Belediyesi yeni bir sistemi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyor. Hayata geçirilen bu proje ile evlerde biriktirilen geri dönüşüm atıkları kredi kartı, T.C. kimlik kartı, çevreci komşu kartı, RFID özelliği olan herhangi bir kartla veya cep telefonlarının NFC özelliği varsa otomatı açarak atıklar atılabilecek. Cam, kağıt, plastik ve metalden oluşan nitelikli atıklarının toplanmasında yeni bir çalışma olan uygulamada ise çevrenin temiz tutulması hedefleniyor.

Muratpasa Belediyesi Cevreci Komsu Kart (Small)

Muğla aşkı Amerika aşkından ağır bastı… Koşa koşa Muğla’ya döndü Muğla aşkı Amerika aşkından ağır bastı… Koşa koşa Muğla’ya döndü

ATIKLAR EKONOMİYE KAZANDIRILACAK

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal sosyal medya hesabı üzerinden uygulamayı duyurdu. Başkan Uysal sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, “Muratpaşa’mızda bağımsız atık toplayıcıları sistemine geçtik. Atık toplayıcısı kardeşlerimizi sokakta her gün gözleyebiliyoruz. Onların çalışma şartları hepimizi zaman zaman üzüyor. Atık toplayacağım derken bizim mevcut konteyner sistemimizle de sıkıntılı haller oluşmasına istemeyerek neden olabiliyorlar. Şimdi artık bağımsız atık toplayıcılarını koordine edeceğimiz ve atıklarımızın milli ekonomiye kazandırılacağı, çevremizin temiz tutulacağı, düzenli, intizamlı bir sisteme geçmiş bulunuyoruz. Hayırlı olsun” sözlerine yer verdi.

Muratpasa Belediyesi Cevreci Komsu Kart Uygulamasi (Small)

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN