13 Şubat 1976 yıllında İstanbul’da doğan Nihat Doğan 48 yaşında. Kürt asıllı, Türk halk müziği şarkıcısı.11 yaşında babasını kaybetti. Ailesinin büyükleri tarafından Muş'a götürülmek istendi fakat gitmek istemediğinden İstanbul'da kaldı.

Nihat7

Avcılar'daki bir çay bahçesinde istek üzerine bir şarkı söylemesiyle orada bulunan fakat Almanya'da ikâmet eden bir çiftin önerisiyle Almanya'ya gitti. Bir sene orada kaldı fakat star olamayacağını düşünüp Türkiye'ye geri döndü.

Nihat9

KIRDIN KALBİMİ ALBÜMÜ İLE MÜZİK KARİYERİ BAŞLADI

Müzik kariyerine 1994 yılında Kırdın Kalbimi adlı albümüyle başladı. Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en köklü aşiretlerinden biri olan Badıkan Aşireti’ne mensuptur. Bu aşiretin kökleri Mervaniler'in kurucusu olan Bad'a dayanmaktadır. 1994’de yayınlanan Kırdın Kalbimi albümüyle müzik kariyerine adım attı. 2011 ve 2018 yıllarında Survivor yarışmasında ter döktü.

Devrim Özkan sevgilisinden ayrıldı, ilk işi bikinili pozlar oldu Devrim Özkan sevgilisinden ayrıldı, ilk işi bikinili pozlar oldu

Nihat1

OĞLUNA AŞİRETİN ADINI VERDİ

Daha öncesinde kendisi gibi şarkıcı olan Seda Sayan ile evliliğini sonlandıran Nihat doğan, 2022 yılının ağustos ayında İran’lı hayranı olan Arezoo Gharlar (Arzu Doğan) ile evlendi. Çiftin 13 Ocak 2023 yılında bir oğulları dünyaya geldi. Nihat doğan oğluna mensubu olduğu aşiretin ismi olan Badıkan adını verdi. Badıkan, Farsça’da ‘Rüzgârdan gelen’ anlamını taşıyor.

Muhabir: STAJYER MUHABİR ARZU KAYNAK