Çıktığı dönemde büyük ses getiren ve popülaritesini sürdüren O Ses Türkiye'nin ustalarından Hasan Doğru, güçlü sesi ve samimi kişiliğiyle Acun Ilıcalı tarafından "Pavarotti Hasan" lakabıyla tanındı. Hasan Doğru'nun 2014 yılındaki yarışmayı kazanmasının ardından hayatı hayranları için merak konusu oldu. İşte bu konu hakkında ayrıntılar…

Hasan Doğru Görsel 2

Survivor Özgür mesleği ne, sesiyle şarkı yarışmasında büyüledi Survivor Özgür mesleği ne, sesiyle şarkı yarışmasında büyüledi

O SES TÜRKİYE HASAN DOĞRU KAÇ YAŞINDA, HAYATI ?

Hasan Doğru, 4 Nisan 1987'de Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde doğdu. 37 yaşındadır. Baba tarafından Ordu'ludur. Babası Davut Doğru'dur. Liseden sonra Tiyatro Arın grubuna katılarak tiyatro provalarına başladı. Konservatuvar tiyatro seçmelerine iki kez girdi ama başarısız oldu. Daha sonra Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın opera bölümünün açıldığını duyunca ilk sınavını vererek opera bölümünün ilk öğrencileri ve mezunları arasında yer aldı. Üniversite okurken bir yandan da babasının Kozlu'daki restoranında çalıştı. Hasan Doğru, 12 Haziran 2011 seçimlerinde, Eskişehir'de bağımsız milletvekili adayı Ahmet Yılmaz için hazırlayıp internette paylaştığı seçim şarkısıyla ilk kez sesini duyurdu.

Hasan Doğru Görsel

Aday Ahmet Yılmaz'ın, 25 Nisan 2010'da bir içki dükkanına alkol şişeleri atarken bacağına vuran dört kişiyi kovalarken çekilen güvenlik kamerası kayıtlarında, aday Ahmet Yılmaz'ın şarkısı internette büyük ilgi gördü. Hasan Doğru'nun "Tekel savaşçısı Ahmet abi" şarkısı Sözü, müziği ve bestesi kendine ait olan "İnternet'in en çok tıklanan şarkısı oldu ve Ahmet Yılmaz'ın 4. sınıftayken fotoğraflarının yer aldığı bir video çekti. Hasan Doğru'nun babası Davut Doğru, üniversitede okurken oğlunun yanında çalıştığını ve restoranda kendisine yardım ettiğini söyledi. Davut Doğru, O Ses Türk'te birinci olduktan sonra şunları söyledi: "Liseden sonra benimle çalıştı, okudu. Yemek yapmak dışında her şeyi yaptı. Garsonluk, garsonluk ve kasiyerlik yaptı. Müzik konusunda çok tutkuluydu. Yapsaydı" hayır, ulaşılan seviyelere ulaşamazdı.

Hasan Dogru

Konservatuarın yanı sıra tiyatro da yaptı. Pratik yapıyordu. Hepsinin yanına koştu. Ona daha önce yarışmalara da gitmesi gerektiğini söylemiştim. Ama beni dinlemedi. Arkadaşlarının teşvikiyle başvurdu ve katıldı. Bunu duyan herkes onu tebrik etti. Ben de çok memnun oldum. "Onunla gurur duyuyorum" dedi. O Ses Türkiye'nin 1 numara olmasının ardından 2015 yılında Avrupalı ​​bir plak şirketiyle "Drama Bridge" adlı teklisini müzikseverlerle buluşturdu. Doğru ayrıca TRT 1 kanalında yayınlanan Filinta dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı.

Muhabir: BADE ÖNDER