Türkiye’de şiddet hız kesmeden devam ediyor. İstanbul Eyüpsultan’da bulunan bir okulda müdür olan öğretmen İbrahim Oktugan öğrencisi tarafından katledildi. Yaşanan bu trajik olay eğitim camiasında tepkiye neden olurken Eğitim Sen şiddete karşı daha güçlü bir tepki göstermek için iş bırakma eylemi kararı aldı.

Ogretmen Eylem (Small)

ÖĞRETMENLER NE ZAMAN İŞ BIRAKACAK?

Eğitim Sen, yaşanan bu acı olayın ardından eğitim emekçilerine destek olmak için iş bırakma eylemi kararı aldı. Sendika, yaşanan şiddetin önlenmesi için alınması gereken somut önlemlerin bir an önce hayata geçirilmesini talep ediyor ve bu konuda yetkilileri harekete geçmeye çağırıyor. Eğitim emekçileri, yaşanan şiddet olaylarının artması ve alınmayan önlemler karşısında çaresizliklerini dile getiriyorlar. Millî Eğitim Bakanlığı ve yetkililerin yetersiz tepkileri ve şiddeti artıran politikaları, eğitim emekçilerinin güvenliğini sağlamak için eğitim de gerekli önlemlerin alınması gerekti vurgulandı.

Kiraz üreticisi isyan etti’! Kirazın fiyatı 80 TL’ye düştü Kiraz üreticisi isyan etti’! Kirazın fiyatı 80 TL’ye düştü

Ogretmen (Small)

ÖĞRETMENLER NE ZAMAN SAAT KAÇTA İŞ BIRAKACAK?

Ankara'dan İstanbul'a, Türkiye'nin dört bir yanındaki eğitim kurumlarında gerçekleştirilecek. Eğitim emekçileri, bu eylemle sadece meslektaşlarının yaşamlarını kaybetmesine neden olan şiddeti kınayacaklarını değil, aynı zamanda şiddetin artmasına zemin hazırlayan politikaların değişmesi için de seslerini duyuracaklar. Tüm Türkiye’de 10 Mayıs Cuma günü iş bırakacaklarını duyurdu.  

Muhabir: STAJYER MUHABİR ABDÜLREZZAK KILIÇ