Star TV’nin iki sezondur devam eden Ömer dizisi, başında gördüğü ilgiyi kaybetti sıradan olmayan senaryosu ve başarılı oyuncu ekibiyle 1.sezonda topladığı beğeniyi senaristin değişimiyle birlikte kaybettiği iddia ediliyor.

Omer Dizi

Hasan Can Kaya SAĞLIK DURUMU || Hasan Can Kaya sakatlandı mı, omuz neden kırıldı, acil ameliyata alınmıştı Hasan Can Kaya SAĞLIK DURUMU || Hasan Can Kaya sakatlandı mı, omuz neden kırıldı, acil ameliyata alınmıştı

SEYİRCİ TEPKİ GÖSTERDİ

Reytinglerde düşüş yaşayarak ilk 10’a bile girmekte zorlanan dizi için final kararı alınırken seyirci bu karara isyan etti. Ömer dizisine verilen final kararı ardından dizinin Gamze’si Gökçe Bahadır ise , ''Hepimizin bildiği, dizinin bu sezon biteceği yönündeydi zaten. Hikayesi de bu kadardı aslında, bitmişti.'' diye açıklama yaptı.

ÖMER DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Star TV ekranlarında verilen başrollerini Selahattin Paşalı, Barış Falay ve Gökçe Bahadır’ın paylaştığı aile içi çatışmaların, sevginin, kopmayan bağların anlatıldığı bir dizidir. Dizi, uzun zaman sonra yıllar önce yaşadığı yere geri dönen dul ve tek çocuk sahibi Gamze ile mahallenin cami hocasının küçük oğlu olan Ömer’in bütün zorluklara rağmen yaşamaya çalıştıkları aşklarını konu ediniyor.

omer1

Dizi aslında İsrail yapımına ait olan Shtisel adlı diziden uyarlamadır. Dizi 2013 yılında yayın hayatına başlamış ve 2018 yılında Netflix’e dahil olarak büyük ses getirmiştir. Shtisel dizisi Ortodoks Yahudiler’in inançları ve yaşamlarını ekranlara yansıtırken Ömer dizisi de bunu Türkler’in ahlaki değerlerine, inançlarına göre uyarlamıştır.

PEKİ ÖMER DİZİSİNİN ÇEKİMLERİ NEREDE YAPILIYOR?

Ömer dizisinin çekiminde İstanbul’un değerlerini yansıtacak yerler özellikle tercih edilmiştir. Çekimler; Balat, Eyüp, Süleymaniye, Eminönü, Karaköy, Beyoğlu, Taksim, Galata, Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy gibi yerlerde yapılmıştır.  Dizinin çekim yerlerinde özellikle hem Ortodoks Yahudi halkının hem Müslüman halkın izlerini taşıyan yerler seçilmiş ve özellikle Türkiye’nin ilgi çekici yerleri gösterilmeye çalışılmıştır.

Omer Foto3

ÖMER DİZİSİ FİNALİ NE ZAMAN?

Birsen Altubtaş’ın haberine göre dizinin 54. bölümde finale gideceği iddia ediliyor.

Muhabir: STAJER MUHABİR REMZİYE KAYA