Ünlü sunucu Öykü Serter bir zamanlar yer aldığı programlar ile adından söz ettirdi. Dikkat çekici açıklamaları ve özel hayatıyla gündeme gelen Serter, kimdir, kaç yaşındadır merak konusu oldu.

603646

ÖYKÜ SERTER KİMDİR?

Yer aldığı programlar ile ünlenen Öykü Serter 1975 yılında Ankara’da doğdu. 2022’de fenomen olan Kısmetse Olur programı ile popülerliğini artırdı. Ünlü sunucu Hacettepe mezunudur. Çocukluk yıllarını Ankara’da geçiren Serter, uzun yıllar yüzücülük alanıyla ilgilendi. Yüzde dalında 800 madalya sahibi oldu. Medya sektörüne giriş yapmadan önce İstanbul’da çeşitli radyolarda DJ’lik yaptı. İlerleyen yıllarda birçok ünlü yapımda yer almaya başladı. 

151733 54315

Survivor 2024 takımlar ve adalar birleşti mi, BİRLEŞME Partisinde neler oldu, bu akşam mı? Survivor 2024 takımlar ve adalar birleşti mi, BİRLEŞME Partisinde neler oldu, bu akşam mı?

800 MADALYA SAHİBİ

T5 adlı programda görev aldı.  Medya alanındaki kariyerine hız kesmeden devam eden Serter, Biri Bizi Gözetliyor, Anadolu Rüzgârı ve Akademi Türkiye isimli programlarda sunucu oldu. Serter, 2006’da  Ragga Oktay ile beraber B.U.M yarışmasını yürüttü. 2011 Star Akademi programında sunucu oldu. 2010’lu yıllarda Bu Tarz Benim ve İşte Benim Stilim yarışmalarını sundu.  Kısmetse Olur yarışmasında da sunuculuk yaparak adından söz ettirdi.

Kismetse Olur Un Sunucusu Oyku Sert Stiq

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA