Özel bireyler ve anneleri, birlikte çalışıp farklı dallarda rengârenk sanat eserleri üretti. El emeği ürünler, ‘Engel tanımıyoruz’ sloganıyla da sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/07/ozel-birey-ve-annelerinden-engel-tanimiyoruz-sergisi_6041_dhaphoto1-Small.jpg Özel birey ve annelerinden sergi 1

07 Engel Tanımayanlar Spor Kulübü’nde özel bireyleri ve annelerinin yeteneklerinin ortaya çıkarılması amacıyla Çamlıbel Halk Eğitimi Merkezi tarafından halı dokumacılığı, keçe işleme, üç boyutlu resim, geri dönüşümlü örgü kıyafet, çanta, obje boyama ve daha birçok dallarda sanat kursları açıldı.

ESERLER BEHÇEDE SERGİLENDİ

Eğitim ve öğretim dönemi içerisinde el sanatları öğretmeni Ayşe Sevil Şen, halı dokuma öğretmeni Melek Bozdağ, üç boyutlu kesme öğretmeni Selahattin Şerefhanoğlu’nun eğitmenliğinde özel bireyler ile annelerinin üretimleri olan minyatür halılar, dekoratif duvar panoları, tablolar, üçboyutlu çalışmalar 07 Engel Tanımayanlar Spor Kulübü’nün bahçesinde sergilendi. Kurslara yeni döneme kadar ara verildi.

KURDELE BİRLİKTE KESİLDİ

Serginin kurdelesini Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Zekiye Yetkin Kurt, Çamlıbel Halk Eğitim Merkezi müdürü Abdullah Sayar, müdür yardımcısı Ali Şirin, 07 Engel Tanımayanlar Spor Kulübü Başkanı Hilal Gönenç, özel bireyler birlikte kesti. Sergilenen eserler hayranlıkla incelenirken, sergiyi gezenler, “Özel bireylerimizin önünde hiçbir engel kalmamış” dedirtti.

BAŞARIYA ÖVGÜ

Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Zekiye Yetkin Kurt, “Özel bireylerimiz gözlerimizi kamaştıran ve her biri sanat şaheseri olmuş eserlerini sergileyerek engelsiz yeteneklerini bizlere gösterdiler, onurlandık, gururlandık, mutlu olduk” dedi. Çamlıbel Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdullah Sayar da özel bireylerin kişisel gelişimleri için her türlü desteği verdiklerini vurguladı. 07 Engel Tanımayanlar Spor Kulübü Başkanı Hilal Gönenç de, özel bireylerin ve annelerinin birlikte eğitimlerinin önemine vurgu yaptı. Gönenç, “Yeni dönemde yeni projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Eğitimi Merkezi’ne katkılarından dolayı teşekkür etti. Yusuf DEMİR/DHA