‘Pes’ dedirttiren savunma; ‘Su döktüm yeşerdi’ ‘Pes’ dedirttiren savunma; ‘Su döktüm yeşerdi’

Sedat Peker’in hayatı kadar eşi Özge Peker de merak konularından olmuştur. Peki, Özge Peker kimdir? Özge Peker’in hayatıyla ilgili merak edilen diğer cevapları sizin için derledik. İşte ayrıntılar…

Ozge Peker Kimdir 13

Özge Peker Kimdir?

Özge Peker iş adamı Sedat Peker’in ikinci eşidir. 1981 yılında doğmuştur ve eşi Sedat Peker’in uzun bir süre avukatlığını üstlenmiştir. Günümüzde halen Sedat Peker’in hukuk danışmanlığını sürdürmektedir.

Ozge Peker Kimdir 12

Özge Peker Kaç Yaşındadır?

Kendisi hakkında en çok sorgulanan sorulardan bir tanesi Özge Peker kaç yaşında sorusudur. 1981 yılında doğan Özge Peker günümüzde 43 yaşındadır.

Özge Peker’in doğum günü ve doğum ayı hakkında kesin bir bilgi yoktur. Bundan dolayı Özge Peker’in burcu da bilinmemektedir.

Özge Peker Nereli?

Özge Peker kimdir sorusunun ardından hakkında en çok sorulan sorulardan biri nereli olduğudur. Özge Peker’in memleketi hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Eşi Sedat Peker Sakarya doğumlu olsa da aile kökeni itibariyle Rizeli olduğu iddia edilmektedir.

Ozge Peker Kimdir 17

Özge Peker Ne İş Yapıyor?

Özge Peker’in ne iş yaptığı Özge Peker kimdir başlığının altında en çok merak edilenlerin arasında bulunmaktadır.

Özge Peker’in mesleği avukatlıktır. Özge Peker Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Kendisinin üniversite yıllarından beri Sedat Peker’in davalarını takip ettiği bilinmektedir.

Uzun yıllar boyunca avukatlık yapmış olan Özge Peker, günümüzde eşi Sedat Peker’in hukuki işlerini yürütmeye devam etmektedir.

Ozge Peker Kimdir 14

Özge Peker – Sedat Peker Nasıl Tanıştı?

Özge Peker ve Sedat Peker’in nasıl tanıştığı çift hakkında en çok merak edilenlerin başını çekmektedir.  Özge Peker’in, Sedat Peker’in birçok davasını yakından takip ettiği, duruşmalara gittiği bilinmektedir. Çiftin Özge Peker’in, Sedat Peker’i hapishanede ziyaret etmesiyle tanıştıkları iddia edilmektedir. Sonrasında Özge Peker, Sedat Peker’in avukatlığını üstlenmiştir.


İddialara göre Sedat Peker’in eşi Özge Peker hakkında yaptığı açıklama aşağıdaki gibidir:

  • “Cezaevi, özgür olanlar için cehennem gibidir, öyle diyorlar ya. Ama eşim 10 yıldır her gün bu cehenneme girmekten çekinmiyor. Hatta bana sorarsanız, cezaevi değil de gerçek cehenneme düşsem bile eşimin beni yalnız bırakmayacağından eminim. Onun için hiçbir engel yoktur.”

Özge Peker Sedat Peker Ne Zaman Evlendi?

Özge Peker ve Sedat Peker’in evlilik tarihleri çift hakkında diğer merak edilenlerdir. Çift 2008 yılında hapishanede evlenmiştir. Sedat Peker 2014 yılında hapishaneden çıkmıştır.

Ardından çift 2015 yılında birçok ünlü iş insanı, siyasetçinin ve sanatçının katılımıyla Esma Sultan Yalısı'nda görkemli bir düğün yapmıştır.

Ozge Peker Kimdir 15

Özge Peker’in Çocuğu Var Mı?

Özge Peker’in Sedat Peker ile evliliğinden 3 çocuğu bulunmaktadır.

Özge Peker ve Sedat Peker çiftinin çocuklarının adları şu şekildedir:

  • Boğaçhan Talha Peker
  • Filiz Lina Peker
  • Mila Peker

Sedat Peker’in 2001 yılında boşandığı eşinden de çocuğu bulunmaktadır.

Sedat Peker Kimdir?

Özge Peker kimdir sorusu beraberinde Sedat Peker kimdir sorusunu da beraberinde getirmektedir. Sedat Peker iş adamı ve hükümlü organize suç örgütü kurucusudur. Sedat Peker 1971 yılında Adapazarı’nda dünyaya gelmiştir.

Sedat Peker YouTube'da yayınladığı videolarla Türkiye ve dünya gündemine oturmuştur. 1990'larda Türkiye'deki mafya oluşumları içinde yer aldığı iddiasıyla yargılanmıştır ve çeşitli suçlardan hapis cezası almıştır.

2005'te Kelebek Operasyonu kapsamında tutuklanıp, 2007'de 14 yıl hapis cezası almıştır. Ergenekon davalarında da yargılanmış olup, bu davadan ek ceza almıştır. 2014 yılında ise tahliye edilmiştir.

2016'da Barış İçin Akademisyenler bildirisini imzalayanları hedef alan konuşması nedeniyle yargılanmış olup bu davadan beraat etmiştir. 2019'da yurt dışına kaçmıştır. 2021 yılında ise Peker ve suç örgütüne yönelik operasyonlar düzenlenmiş olup ve hakkında yakalama kararı çıkarılmıştır.

2021'de Dubai’ye giden Sedat Peker burada tüm Türkiye’nin gündemine oturan YouTube videolarını yayınlamıştır.  Bu videolar için yargılansa da kendisi Türkiye dışında olduğu için yakalanamamıştır.

Peker, çeşitli yardım faaliyetleri ve aldığı ödüllerle de gündeme gelmiştir

Sedat Pekerin aldığı ödüller şu şekildedir:

  • 11 Mart 2015 Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve Eğitim Vakfı: En Hayırsever İş Adamı ve Yaşam Boyu Onur Ödülü
  • 30 Kasım Dünya Karapapak Türkleri 1. Kurultayı ve Kültür Etkinlikleri Türklük Hakanı Unvanı
  • 4 Mayıs 2016 Türkiye Gençlik Ödülleri: En İyi İş Adamı Ödülü

Kaynak: HABER MERKEZİ