Ak Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin’in özel hayatı merak konusu oldu. Birçok vatandaş internet üzerinden Vekil Özlem Zengin hakkında detaylı araştırmalar yapıyor. Sosyal medya üzerinden gündem olan Vekil Özlem Zengin’in kim olduğu sık sık araştırılıyor. Peki Vekil Özlem Zengin kim, hangi partiye üye, nereli, kaç yaşında? İşte Vekil Özlem Zengin hakkında merak konusu olan ayrıntılar…

Ozlem Zenginin Kocasi Kimdirr

AK PARTİ GRUP BAŞKAN VEKİLİ ÖZLEM ZENGİN KİM? KAÇ YAŞINDA?

Ak Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin 1969 yılında dünyaya geldi. Özlem Zengin, şu anda 55 yaşındadır. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Diplomasını aldıktan sonra bir süre Amerika'da yaşadı. Türkiye'ye döndükten sonra bir yıl öğretmenlik yaptı. 1998-2001 yılları arasında Kanal 7'de yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği ‘Hayatın İçinden’ adlı televizyon programının yapımcılığını üstlendi. O yıl özel avukat olarak çalışmaya başlayan Zengin, kariyerine büyük bir heyecanla devam etti. 2003 yılında Ak Partisi İstanbul İl Meclisi üyeliğine seçildi.

Aksu Belediyesi meclis toplantısında Mesut Kocagöz için adalet istendi Aksu Belediyesi meclis toplantısında Mesut Kocagöz için adalet istendi

Akpde Ozlem Zengin Kiö

2005 yılından bu yana İl Başkan Yardımcısı ve Kalkınma ve Medya Müdürü olarak görev yapmaktadır. 2011 yılına kadar süren bu dönemde üst üste üç dönem il yönetim kurulunda görev yaptı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi'nden din sosyolojisi alanında 'Yargıtay kararlarına dayalı dini tutum ve dürüstlükte toplumsal değişimler' başlıklı teziyle yüksek lisans derecesini aldı. 12 Mayıs 2012 tarihinde yapılan İstanbul İl Kadın Kolları 3. Kurultayı'nda AK PARTİ İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı'na seçildi ve 14 Mart 2015 tarihine kadar bu görevde kaldı.

Akpde Ozlem Zengin

Av. Kadınlara, ailelere ve çocuklara yönelik sivil toplum alanındaki çalışmalarını sürdürüyor. Özlem Zengin, “İKAMER” Kadın ve Araştırma Enstitüsü'nün kurucularındandır. Beyaz El Dayanışma Derneği kurucu üyesi, Kadın ve Demokrasi Derneği "KADEM" kurucu üyesi ve İstanbul İşletme Üniversitesi Güvenlik Konseyi üyesidir. Gazetecilik mesleğini sürdürmekte olup, TV ÜLKE TV'de Türk ve dünya meselelerinin ağırlıklı olarak kadın bakış açısıyla ele alındığı "İNCE FİKİR" programını düzenleyip sunmaktadır.

Akp Ozlem Zengin

25. Tokat'ta 27. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi. 2016-2018 yılları arasında cumhurbaşkanının başdanışmanı olarak görev yaptı. 27. dönemde hizbin başkan yardımcısıydı. 2021-2022 yılları arasında Ak Parti'de genel başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 14 Mayıs 2023 seçimlerinde AK Parti'den İstanbul'un 28. milletvekili seçildi.

ÖZLEM ZENGİN EVLİ Mİ? ÇOCUĞU VAR MI?

AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin, bekar ve 3 çocuk annesidir. Vekil Özlem Zengin’in eski eşi Erkan Topal’dır. Erkan Topal ise Aycell’de yönetim kurulu üyesidir.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN