Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde bulunan ve otellerin bulunduğu Kızılot Mevkisi’nde 90 milyon liraya 7 bin 514 metrekarelik arsa satıldı. Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile satılan arsa ile ilgili şöyle denildi:

“Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İhale Komisyonunca mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı olup özelleştirme kapsam ve programında bulunan Antalya İli Manavgat İlçesi Kızılot Mahallesi 217 ada 3 parseldeki 7.514 metrekare yüzölçümlü taşınmazın 4046 sayılı Özellştirme Uygulamaları Hakkında kanun hükümleri çerçevesinde “satış” yöntemiyle özelleştirilmesini teminen ihale ilanı ve ihale şartnamesinde belirtilen hususlar dikkate alınarak gerçekleştirilen ihalesi sonucunda verilen 90 milyon TL bedelle en yüksek bedi veren Binbay Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine satılmasına” dendi.

Binbay Insaat Antalya (Small)

SAHİBİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLMUŞ

Manavgat’ta turizm bölgesinde alınan arsayı alan Binbay Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin 2018 yılında AKP adayı adayı olan Bedrettin Binbay. Bedrettin Binbay’ın o tarihten beri de çok sayıda kamu ihalesi aldı. Şimdiye kadar aldığı 40 farklı ihaleden 8 milyar liralık iş yapan Bedrettin Binbay’ın burada turistik tesis yapması bekleniyor.

Antalya’nın o ilçesi için belediyelerden güç birliği… İlçe sil baştan yenileniyor Antalya’nın o ilçesi için belediyelerden güç birliği… İlçe sil baştan yenileniyor

Manavgat Kiziot Harita (Small)

Muhabir: NİHAT TOKLU