Bugün resmi gazetede yayınlana karar dikkatleri üzerine çekti. Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, Antalya’da 33 bin 424 ağaç satılığa çıkarıldı. Kararda satışın açık arttırma şekilde yapılacağı duyuruldu. Antalya’nın Kaş İlçesi’nde bulunan Kalkan, Kaputaş, Kıbrısçayı ve Lengüme’de ve Konyaaltı İlçesi’nde ise Gürsu’da yer alan ağaçlar satışa çıkarılacak.

İhale şartları şu şekilde:

Antalya 2708342 1280 (Small)

“1- İşletme Müdürlüğümüz satış yerlerinde bulunan yukarıda özellikleri yazılı 20 adet parti yukarıda belirtilen yer, tarih ve saatte toplanacak Komisyon huzurunda 2886 sayılı Devlet İhale Kanuna göre açık artırma usulü ile satılacaktır.

Ekran Görüntüsü 2024 05 31 131257 (Small)

2- İhale için tespit olunan tarih, tatil gününe rastlamışsa ihale, tekrar ilana gerek kalmaksızın tatili takip eden ilk işgününde aynı yer ve saatte yapılır. İlandan sonra çalışma saati değişse de ihale ilan edilen saatte yapılacaktır. 3- Bu satışa ait ilan, Satış Öncesi Bilgi Cetveli ve şartnameler OGM internet sitesindeki (www.ogm.gov.tr)

TEMİNAT YATIRILMALI

Ekran Görüntüsü 2024 05 31 1313461 (Small)

Konyaaltı’da seçim yapıldı, Muhtarlar Derneği Başkanı belli oldu Konyaaltı’da seçim yapıldı, Muhtarlar Derneği Başkanı belli oldu

İhaleler bölümünde, İşletme Müdürlüğümüz ve müstakil Şefliklerimizde görülebilir. 4- Müşteriler geçici teminat yatırmadıkları partilere pey süremezler. İhaleye katılacakların pey sürecekleri partiler için en az %3 oranında geçici teminatlarını en geç ihale saatine kadar İşletme Müdürlüğümüz veznesine veya banka hesabına yatırmaları gerekmekte olup, geçici teminatı yatırarak İhale Başvuru Formunu imzalayanlar şartname hükümlerini kabul etmiş sayılacaktır.

Kas Plajlari Ve Koylari9 (Small)

5- Satışa iştirak edeceklerin Odun Ürünleri Açık Artırmalı Satış Şartnamesinin 3’üncü maddesinde yer alan belgeleri ibraz etmesi zorunludur. 6- Tomruk, teldireği, madendireği, kabuksuz kağıtlık ve sanayi odununun vadeli açık artırmalı satışlarında mal bedelinin % 50’u ile vergi, fon ve harçlar karşılığı peşin olarak alınacaktır. Vadeli satışlarda 5 aya kadar vade süresi uygulanacaktır. 7- Kabuklu kağıtlık, lif-yonga odunu, sırık, çubuk ve yakacak odunun vadeli açık artırmalı satışlarında mal bedelinin %50’i ile vergi, fon ve harçlar peşin olarak alınacaktır.

PEŞİN ALINACAK

Whatsapp Image 2024 01 25 At 17 Mv3P Cover (Small)

Vadeli satışlarda 5 aya kadar vade süresi uygulanacaktır. 8- Dikili ağaç satışlarının vadeli açık artırmalı satışlarında mal bedelinin 30’u ile vergi, fon ve harçlar peşin olarak alınacaktır. Satışın vadeli olarak yapılması durumunda 10 aya kadar 9- Müsadereli ürün satışları peşin olarak yapılacak olup, vade uygulanmayacaktır. 10- Vadeli olarak satış yapılacak orman ürünlerine yıllık %50 vade faizi alınacaktır. 11- Kesin teminatın yatırılması koşulu ile satış için 15 günlük ek süre verilmesi halinde aylık 4.50 gecikme faizi alınacaktır. Teminat mektuplarının süre uzatımında verilen ek süre için aylık %4.50 gecikme faizi peşin olarak alınacaktır.

Parcali Bulutlu Antalya 1 Haziran (Small)

12- İhaledeki global olarak ilan edilen ürünlerdeki hacimler (-% 20) ile (+% 40) değişebilecek olup, bu ürünlere ilişkin kesin liste ihale tarihinden bir önceki gün İşletme Müdürlüğünden temin edilebilecektir. Bu partilerin istif numaraları, geçici teminat miktarları, muhammen bedelleri Satış Öncesi Bilgi Cetvelinin kesin listesinde gösterilecektir. Teminat yatırma ve ürün satışları kesin miktar üzerinden yapılacaktır. NOT: Satış İlanlarımız http://basvur.ogm.gov.tr/hizmetenvanteri adresinde yayınlanmaktadır.

Muhabir: YAPRAK ÖZER