Meryem Uzerli, ekranlarda görmeyi özlediğimiz bir isim. Muhteşem Yüzyıl’daki Hürrem rolü ile hafızalara kazınan Uzerli, yeni projesi ile hayranlarını heyecanlandırdı! Gain adlı dijital içerik platformunda tanıtımı yapılan Ru dizisi konusuyla da epey merak uyandırdı.

Meryem Uzerli’yi televizyon ekranlarında 2017, beyaz perdede ise en son 2020 yılında yer almıştı. 2024 yılında tekrar izleyici karşısına çıkacak olan ünlü isim, iddialı bir yapım ile geri dönüyor. Merakla beklenen Ru dizisi konusu ve oyuncularına dair tüm bilgileri derledik…

Ru Dizisi Konusu 4

Ru Dizisi Konusu

Etkileyici bir sıra dışı aşkı kendine ana konu edinen Ru dizisi hikayesi 38 yaşında bir kadın ve 18 yaşında bir erkeğin etrafında şekilleniyor.

Ru’nun yapımcılığını Fatih Aksoy ile Yiğit Şardan üstleniyor. Bahadır Karakaş ve Burak Çaldır ise yönetmen koltuğunda. Taylan Yapıcı’nın yaratıcılığını yaptığı ve senaryoyu da Yeşim Çıtak ile birlikte kaleme aldığı Ru, Medyapım’ın usta ellerinden çıkmaya hazırlanıyor.

Ru, bir önceki sene yaz mevsiminde Disney Plus için çekilse de platformun yerli içerik yayınını durdurması sonucunda iptal olma ihtimali taşıyordu. Şimdilerde ise Gain’in yayınlayacağı dizinin çıkış tarihi için gün sayılıyor!

Dizinin konusu ise kısaca şu şekilde açıklanmıştır:

 • ‘’Bitti derken başlayan bir hikaye… 38 yaşında bir kadın ve 18 yaşında bir erkek: Reyan ile Uzer. Ege’de bir sahil kasabasında her şeye rağmen yaşanan sıra dışı bir aşk…’’

Kendisinden 20 yaş büyük Reyan’a aşık olan Uzer, annesi kanser hastası olan üstün zekalı bir çocuk olarak karşımıza çıkmaktadır. Reyan ise evlidir ve eşiyle birlikte ‘Ru’ adlı restoranın işletmeciliğini yapmaktadır. Dizide, yaş farkını göz etmeden birbirine aşık olan Reyan ve Uzer’in çevre baskısına rağmen aşklarını sürdürmeye devam ederken yaşadıkları anlatılacak.

Hem hikayeyle alakalı verilen ipucu niteliğindeki konu özeti hem de fragmanla birlikte Ru dizisi konusu ve oyuncularıyla kendini merak ettirmeyi şimdiden başardı.

Tanıtım fragmanıyla birlikte dizinin izleyiciye sürükleyici bir hikaye içerisinde duygu dolu anlar yaşatacağını vadettiğini söylemek de mümkün.

Şehir Tiyatroları 7 dalda aday Şehir Tiyatroları 7 dalda aday

Ru Dizisi Konusu 8

Ru Dizisi Oyuncuları

Ru dizisi konusuyla ilgi çekmesinin yanı sıra, birbirinden başarılı isimlerle yarattığı oyuncu kadrosuyla da göz dolduruyor.

Meryem Uzerli ve Burak Berkay Akgül’ün başrolü paylaştığı Ru dizisi oyuncuları aşağıdaki gibidir:

 • Meryem Uzerli
 • Burak Berkay Akgül
 • Hira Koyuncuoğlu
 • Emre Karayel
 • Gökay Türkmen
 • Zafer Algöz
 • Şevval Sam
 • Derya Alabora
 • Gonca Vuslateri
 • Kartal Can Ermiş
 • Beril Kayar
 • Sevgi Temel

Ru dizisinin ne kadar güçlü bir kadroya sahip olduğu bu listeden de fark ediliyor. Yılların tecrübesini yanında taşıyan Emre Karayel, Zafer Algöz ve Şevval Sam gibi yeteneklerin yanı sıra; Burak Berkay Akgül, Hira Koyuncuoğlu gibi genç isimler de kadroda yer alıyor.

Ru Dizisi Konusu 9

Ru Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

Ru dizisi konusuyla izleyicilerin dikkatini çekti. Peki, bu birbirinden yetenekli kadroyu ne zaman izleyebileceğiz?

MedYapım imzalı Ru, öncelikli olarak Disney Plus için çekilmişti. Platformun yerli içerik yayınlarını durdurma kararı almasıyla birlikte özellikle de Meryem Uzerli hayranları Ru dizisi iptal mi oldu diye merak etti.

Ru, Gain’in bünyesine geçti ve 24 Mayıs’ta platformun kütüphanesine eklenecek. 24 Mayıs 2024 Cuma itibariyle Ru dizisini Gain platformu üzerinden izleyebilirsiniz.

Ru Dizisi Konusu 7

Ru Dizisi Kaç Bölüm?

Ru dizisinin ilk sezonu 8 bölüm olarak yayınlanacaktır. Dizinin ikinci sezonunun olup olmayacağı hakkında henüz net bir bilgi yoktur.

Ru Dizisi Nerede Çekildi?

Ru dizisi konusuna dair bilgiye ve tanıtım fragmanına baktığımızda hikayenin geçtiği yerin Ege’nin bir sahil kasabası olduğunu biliyoruz. Ru dizisinin çekimleri ise Urla’nın müthiş atmosferinde yapılmıştır.

Ru dizisi konusu ve oyuncu kadrosunu paylaştık!

Ru Dizisi Konusu 6

Muhabir: Nihat Toklu