Cahide Eker'in eğitmenliği ve yönetmenliğindeki tiyatro kursunun genç ve yetişkin öğrencileri, günler süren prova çalışmalarının ardından izleyici karşısına çıkmayı başardı. 'Rumuz Goncagül' adlı eserde Nurhan Çobanoğlu (İnsaf 1), Canan Alp (İnsaf 2), Ece Altaş Balcı (Gülsün), Bayram Torun (Sıtkı), Bülent Günay (Müfit), Serkan Balcı (Refik), Mevlüt Yılmaz (Halet), Coşkun Mutlu (Dursun Ali), Birsen Aydoğdu (Ayşen), Meral Taner (Firdevs), Gülşah Aktaş (Garson) rollerini üstlendi. Eserin şiir ekibinde ise Neslihan Karaman, Peruze Çelik, Gülşah Aktaş, Semiha Güney, Emine Kocabaş, Neriman Ün yer aldı.

Rumuz Goncagule Alkis Yagdi 47748 (1) (Small)

KELEŞ, ÇİÇEKLE TEŞEKKÜR ETTİ

Tiyatro severleri bir araya getiren ve sahnedeki başarılı performanslarıyla dikkati çeken oyuncular, 1970'li yılların sonlarında yaşanmış bir hikâyeyi sahnede canlandırdı. Eserin yönetmen ve oyuncuları alkış yağmuruna tutuldu, Muratpaşa Belediyesi Başkan Vekili Canan Keleş, başarılı oyuncuları çiçek sunarak kutladı.

Kemer Belediyesi yaptı… Başarılar gururlandırdı Kemer Belediyesi yaptı… Başarılar gururlandırdı

Rumuz Goncagule Alkis Yagdi 47748 (2) (Small)

KADININ ÇARESİZLİĞİ ANLATILDI

Tiyatro eğitmeni ve yönetmen Cahide Eker, Türk tiyatrosunun önemli yazarlarından Oktay Arayıcı'nın 'Rumuz Goncagül' adlı eseri hakkında bilgi verdi. Eker, 1970'li yılların sonlarında değişen sosyal yapının ve ekonomik hayatın etkisiyle adını, varlığını ve çaresizliğini çözmeye çalışan kadınların sıkışmışlığının çağdaş bir orta oyunu dünyasından anlatıldığını aktardı. Eker, "Bu dünyayı biz günümüz şartlarına uyarlayarak renklendirdik. Emeklerimizin karşılığını bol alkışlarla aldık, çok mutluyuz" dedi, salonu dolduran izleyiciye teşekkür etti.

Kaynak: DHA