Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, İşçisinden, memuruna, emeklisinden dar gelirlisine bütün emekçilerin heyecanla kutladığı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’yla ilgili mesaj yayınladı.

Düzen, mesajında şu ifadeleri kulandı: “Refah-Yol Hükümetinin Efsane Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız 27 Haziran 1996 tarihinde başbakan olmuştur. Ve işbaşına gelir gelmez ilk icraatı 1 Temmuz 1996 tarihinden geçerli olmak üzere işçiye, memura, emekliye vs. Cumhuriyet tarihinin en büyük zammını yapmak olmuştur. Dolayısıyla işçi, memur, emekli, dul yetim, Bağ kurlu kısacası tüm emekçilerimiz 1 Mayıs gibi 1 Temmuz’u da bayram olarak kutlamalıdırlar.

Ramazan Düzen İl Bşk (13) (Small)

Tüm emekçilerimizin #1Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramını kutluyorum.”

İLK İCRAAT ZAM YAPMAK

Refah-yol hükümetinin Efsane başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ilk icraatı ise, yeni hükümetten büyük umutları olan emekçiye yüksek oranlarda zamlar belirleyerek hakkını vermek olduğunu ifade eden Düzen, mesajını şöyle sürdürdü:

Ramazan Duzennnn 1000X601 (Small)

Bebeğini bir gün koklayabildi, 35 yıldır özlemini çekiyor Bebeğini bir gün koklayabildi, 35 yıldır özlemini çekiyor

“Cumhuriyet tarihinin en yüksek işçi, memur ve emekli zammını yaparak  muhaliflerini hayal kırıklığına uğratan Erbakan’ın başbakanlıktan ayrılmasının üzerinden geçen süre zarfında başa gelen hiçbir iktidar bu başarıya ulaşmak bir yana yanına bile yaklaşamadı. Zira 28 Şubat askeri müdahalesinin akabinde düşürülen Refah-yol hükümeti sonrasında iktidarı devralan DSP-MHP ve ANAP’ın ortaklığında ki Milliyetçi-Ana-Sol hükümeti ve  2002’de iktidarı devralan AKP hükümetlerinde emekçiler  devasa sorunlarla boğuşmaya devam etti. 22 yıllık AKP iktidarında her sene tartışmalara sebep olan asgari ücret zammı açıklamasında,  işçinin hayat standartlarını düzeltecek beklentileri karşılayacak ücret zammına bir türlü ulaşılamadı. Zam oranları sürekli yüzde 3’lerde yüzde’5 lerde seyretti. Hükümet ve taraftar ekonomistlerin sunduğu  pembe tabloların aksine AKP’nin  ekonomik sisteminde işçiler kredilere banka faizlerine muhtaç hale getirildi.”

Kaynak: BÜLTEN