Dünyanın En İyi Mankeni yarışmasında birinci seçilen Ezel’in Ömer’i Kenan İmirzalıoğlu Kimdir? Dünyanın En İyi Mankeni yarışmasında birinci seçilen Ezel’in Ömer’i Kenan İmirzalıoğlu Kimdir?

SADETTİN SARAN KİMDİR?

Sadettin Saran, Türk-Amerikalı bir iş insanı ve spor yöneticisidir. 30 Ağustos 1964 tarihinde dört erkek kardeşin en büyüğü olarak Amerika Birleşik Devletleri'nin Denver kentinde doğmuştur. Çok küçük yaşta Türkiye'ye gelmiş, daha sonra üniversite eğitimi için tekrar Amerika'ya gitmiştir. Kentucky Üniversitesi'nde makine mühendisliği alanında lisans eğitimi almıştır. Üniversite eğitimi sırasında televizyon yayıncılığına ilgi duymaya başlamış ve spor yayıncılığı konusunda uzmanlaşmış olan Amerikan kuruluşu ESPN'de çalışmıştır.

Sadettin Saran Ali Koc Ile Yaptigi Ozel Gorusmeyi Anlatti Gumf

1990-1995 yılları arasında Amerikan uzay ve savaş sanayi kuruluşu Martin Marietta'nın Ankara temsilciliğinde görev yapmıştır. Daha sonra ESPN'in Türkiye temsilcisi olarak spor yayıncılığı ve yayın hakları alanına girmiş ve kendi şirketini kurarak Saran Holding'in temelini atmıştır.

Sadettin Saran Adayligini Acikladi Yola Cikiyoruz.jpg

Saran, gençlik yıllarında yüzme sporuyla ilgilenmiş ve hem Amerika'daki okulun yüzme takımının kaptanlığını yapmış hem de Türkiye'de milli takım kaptanlığı yapmıştır. Ayrıca yüzme alanında bazı başarılar elde etmiş ve rekorlar kırmıştır.

Sadettin Saran'ın servetinin 400 milyon dolar olduğu iddia edilmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ