Bu özel ödül, Muratpaşa Belediyesi tarafından Okulu’nun başarılı güreş performansını ve katkılarını takdir etmek amacıyla verilecek. Belediye meclisi, Okulu’nun dualı çayırda elde ettiği başarıları ve güreş sporuna verdiği önem dolayısıyla bu ödülün verilmesine karar verdi. Orhan Okulu, bu anlamlı hediye ile bir kez daha başarısını taçlandırmış oldu.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/11/MURATPASA-BELEDIYESI-Medium.jpeg ŞAMPİYON BAŞPEHLİVANA BELEDİYESİNDEN ÖDÜL 1

Meclisin 7’inci maddesi olarak gündeme gelen maddede “ Belediyemizin Başpehlivanı Orhan Okulu’ya ödül verilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu ile Gençlik ve Spor Komisyon raporlarının ilişkin Özel Kalem Müdürlüğünün 25.10 2023 tarih ve 790 sayılı yazısı” oy birliği ile kabul edildi. Orhan Okulu’ya Muratpaşa Belediyesinden 5 tam altın hediye edildi.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/11/ORHAN-OKULU.jpg ŞAMPİYON BAŞPEHLİVANA BELEDİYESİNDEN ÖDÜL 2

PAŞANIN ASLANI LİGİ ZİRVEDE BİTİRDİ

Başpehlivan Orhan Okulu bu sezon düzenlenen CW Enerji Yağlı Güreş Ligini lider tamamlamıştı Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu bünyesinde düzenlenen ligin heyecan dolu final müsabakası sona erdi. İlk kez gerçekleştirilen organizasyonun ilk ayağı Manavgat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri ile başlamıştı.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/11/PASANIN-ASLANI-LIGI-ZIRVEDE-BITIRDI.jpg ŞAMPİYON BAŞPEHLİVANA BELEDİYESİNDEN ÖDÜL 3

CW Enerji Yağlı Güreş Ligi’nde, TGGF Başpehlivanlar Resmi Puanlama sistemi 63. Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri’nden sonra güncellendi. Bu sezonun şampiyonu olan Muratpaşa Belediyesi Güreşçisi Orhan Okulu, 71 puanla birinci sırayı alarak ligi tamamladı. Orhan Okulu bu sezon ise biri karakucak olmak üzere 5 defa 1’inci 5 defa 2’inci 6 defa 3’üncü 16 kürsü 48 turnuva katıldı.

YASİN ÇOBAN antalyaningundemi.com