Play-off final serisinde Edip Buran Spor Salonu'ndaki mücadelede Sigortam Net'i 83-72 yenerek, seride durumu 3-1'e taşıyan MSK, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'ne yükseldi. Şampiyon olan MSK için kupa töreni düzenlendi. Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Yönetim Kurulu Üyesi Alper Arıkoğlu ve TBF Genel Sekreteri Serhan Antalyalı, MSK'lı basketbolculara madalyalarını verdi. Kupayı kaldıran oyuncular, şampiyonluk sevincini tribündeki taraftarlarla paylaştı.

Son dakika… Hangi Antalyalı  başpehlivan diğerine kafa attı? Ali Gürbüz İsmail Balaban güreşini kim kazandı? Sekapark’ta büyük kapışmalar… Son dakika… Hangi Antalyalı başpehlivan diğerine kafa attı? Ali Gürbüz İsmail Balaban güreşini kim kazandı? Sekapark’ta büyük kapışmalar…

Aw217828 03 (Small)
Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, sahaya inerek teknik heyet ve oyuncuları kutladı, şampiyonluk sevinci yaşayan basketbolcularla fotoğraf çektirdi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin yarın 18.30'da Özgecan Aslan Barış Meydanı'nda şampiyonluk kutlaması yapacağı bildirildi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, "Aslında sezon başında takım biraz formsuzdu, ilerleyen günlerde antrenör değişikliğiyle ivme kazandı ve sonuç itibariyle Süper Lig’e çıktı" dedi.
Gelecek sezon Süper Lig’e uygun, güçlü bir kadro ve teknik yapıyla mücadele edeceklerine dile getiren Seçer, "Gelecek sezon Mersinlilere çok zevkli maçlar izleteceğiz. Mersinimize ve takımımıza hayırlı olsun. Tüm sporcuları, teknik heyeti ve emeği geçen herkesi kutluyoruz" diye konuştu.

Aw217828 04 (Small)
"MERSİN HALKI BU ŞAMPİYONLUĞU HAK ETTİ"


Başantrenör Can Sevim ise şampiyonluğu Mersin halkına armağan etti. Sezon boyunca kendilerini yalnız bırakmayan taraftarların şampiyonlukta önemli katkısı olduğunu belirten Sevim, "Mersin halkı bu şampiyonluğu hak etti. Bizi inanılmaz şekilde desteklediler. Sonunda da şampiyonluk geldi. Seneye takımımızı ve şehrimizi Süper Lig'de temsil edeceğiz. Hedeflerimiz büyük ve daha da büyük hedeflere ulaşacak gücümüz var. Adım adım gideceğiz.

Aw217828 05 (Small)

Daha yolun başındayız. Bu sadece bu yıl için bir hedefti. Seneye hedeflerimiz bambaşka olacak. Umarım hepsine teker teker ulaşacağız" dedi.
Başta Başkan Seçer olmak üzere kulüp yöneticileri ve teknik ekibe teşekkür eden Sevim, “Sonuç olarak bu iş tek bir kişinin işi değil. Hep beraber aynı hedefe doğru gittiğin zaman başarılı olabiliyorsun. Herkes bu emeği ve özveriyi ortaya koydu. Herkes bu takım için gecesini gündüzüne kattı. Sonunda şampiyon olduk" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA