31 Mart yerel seçimlerinde Sancaptepe belediye başkanı Alper Yeğin oldu. Alper Yeğin, gündeme bomba gibi bir iddia attı. Yeni Sancaptepe belediye başkanı olan Alper Yeğin, başkanlık katının 6 bin metrekareden oluştuğunu ve katta jakuzinin olduğunu ileri sürmesi ortalığı karıştırdı. Eski başkan olan Şeyma Döğücü bu iddialara jet hızında bir açıklama yaptı. Şeyma Döğücü şu sözlere yer verdi:

Seyma Dogucu Sancaktepe Belediye

“Mevcut başkana sesleniyorum; Jakuzi olduğunu iddia edenlere karşı hemen şimdi başkanlık makamından canlı yayın açarak bu mevzuyu temizlemenizi vicdan ve haysiyetinize havale ediyorum! Hodri meydan!"

Şeyma Döğücü’nün bu açıklamalarının ardından Alper Yeğin ise “Jakuzi meselesinin çok değersiz kalacağı lüks ve batırılan bir belediye hikayesini yakın zamanda sizlerle paylaşacağım” dedi.

Alper Yeginnn

Esnaf kredisine yapılan zamma TBMM kürsüsünden tepki… Ne olacak esnafın hali? Esnaf kredisine yapılan zamma TBMM kürsüsünden tepki… Ne olacak esnafın hali?

AK Parti’nin 16 yıldır yönettiği Sancaktepe Belediyesi’nin eski başkanı olan Şeyma Döğücü, 31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 50,59 oy ile CHP Sancaktepe Belediyesinin yeni başkanı CHP’li Alper Yeğin aldı. Eski Başkan Şeyma Döğücü, görevini Alper Yeğin’e teslim etti. Ancak bu devir tesliminin ardından Alper Yeğin ortaya bomba gibi bir iddia attı. Alper Yeğin, başkanlık katının 6 bin metrekareden oluştuğunu ve katın içerisinde bir jakuzinin olduğunu ileri sürdü. Bu iddiaların ardından Şeyma Döğücü açıklama yaptı. Döğücü, “Mevcut başkana sesleniyorum; Jakuzi olduğunu iddia edenlere karşı hemen şimdi başkanlık makamından canlı yayın açarak bu mevzuyu temizlemenizi vicdan ve haysiyetinize havale ediyorum! Hodri meydan!" dedi.

Alper Yegin Sancaktepe Deki Jakuzi Meselesine Aciklama

“KAYBETMELERİ BOŞUNA DEĞİL”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kampanya direktörü olan Necati Özkan, Sancaktepe Belediyesi'ne yaptığı ziyarete ilişkin değerlendirmelerini Ruşen Çakır'ın Medyascope kanalında anlattı. Necati Özkan, kanalda Alper Yeğin’i tebrik etmek için Sancaktepe Belediyesi’ne gittiği anları anlattı. Özkan, “Başkanlık katı 6 bin metrekare; oda, oda, oda, dinlenme odası, dinleme odası, dinlemen odası, jakuzi, 200 metrekarelik mutfak. Bu nasıl olabilir? Kamu nasıl böyle yönetilebilir? Aşağıda millet büyük fakirlik çekerken, çadırda iftarlık almak için insanlar varken, bunu nasıl yapabilir bir siyasi yönetim. Bugün Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kaybetmesi boşuna değil” dedi.

Ismail Erdem Aciklama

“SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM”

Şeyma Döğücü’nün açıklamalarının ardından Başkan Alper Yeğin ise sessiz kalmadı. Alper Yeğin, “Basında ve sosyal medya da yer alan Sancaktepe haberleri ile ilgili olarak; Sayın Şeyma Döğücü döneminde Başkanlık katında herhangi bir tadilat işlemi yapılmamıştır. Önceki Belediye Başkanı lüks bir banyo ve belediye başkanının ihtiyacı olmayacak şekilde bir kat tasarlamıştır. Jakuzi meselesinin çok değersiz kalacağı lüks ve batırılan bir belediye hikayesini yakın zamanda sizlerle paylaşacağım” şeklinde konuştu.

“SANCAKTEPE HALKINDIR”

Alper Yeğin’in bu sözleriyle hedef aldığı İsmail Erdem ise yeni bir açıklama yaptı. Erdem, “Sancaktepe Belediye binasını 2017 de yaptıran ve hizmete alan biziz. Yalan ve iftiralara alışkın zavallılar, kirlenmiş ruh halleriyle tezgah peşindeler. Başkanlık katı denilen yer, binanın çatı arası kattır. Başkanlık makamı vardır, toplantı odası (yönetim odası) var, Halkla ilişkiler odası, Misafir bekleme salonu, özel kalem odası, Başkanlık danışman birim odaları, mesciti ve 20 metre kare mutfak. Jakuzi hikayesi tamamen yalan ve iftira. Yalancının mumu ne zaman söner bunu milletimize havale ediyoruz. Kamu binaları; halkın malıdır unutulmamalıdır. Sancaktepe belediye binası da Sancaktepe halkınındır" şeklinde açıklama yaptı.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN