22-23 Nisan Kargolar cumartesi açık mı? MNG, Sürat, Yurtiçi, Aras, PTT Kargo çalışma saatleri 22-23 Nisan Kargolar cumartesi açık mı? MNG, Sürat, Yurtiçi, Aras, PTT Kargo çalışma saatleri

Yarın gerçekleşecek olan yerel seçimler için nefesler tutuldu. Aylardır adayların kendilerini ve vaatlerini vatandaşla buluşturmasına sebep olan 31 Mart 2024 yerel seçimleri için saatler sayılmaya başlandı. Yurt genelinde YSK açıklaması beklendi. YSK’nin açıklamasına göre; 31 Mart Pazar günü sabah saat 06.00’dan itibaren başlayacak olan seçim yasakları, gece yarısı saat 00.00’dan itibaren sona erecek. Yarın sandık başına gitmenin heyecanını yaşayan halk, sabah 08.00 ila akşam 17.00 arasında oy verebilecek. Seçim yasakları ne zaman başlıyor, ne zamana kadar devam edecek? Seçim yasakları nelerdir, YSK açıkladı mı?

SECİM-6

SEÇİM YASAKLARI NELERDİR?

Yasaklar, 31 Mart Pazar günü sabah saat 06.00’dan itibaren uygulanacak ve gece yarısı saat 00.00’dan itibaren sona erecek.
YSK kararına göre; 06.00'dan 00.00'a kadar alkollü içki satışı yasak olacak. İçkili ve umumi yerlerde alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasak olacak. Eğlence yerleri oy verme süresince kapalı kalacak, eğlence yeri niteliğindeki lokantalarda yalnızca yemek verilebilecek.

secim-4

Emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka herhangi birisinin silah taşıması yasak olacak. Oy verme günü, seçim yasaklarına ve belirtilen kurallara uyulmak şartıyla saat 18.00'den sonra düğün yapılabilecek.

Muhabir: STAJER MUHABİR SENA GÜNEŞ