Kepez ilçesi, Teomanpaşa Mahallesi, 2205 sokakta bulunan Nurten Apartmanı sakinleri diken üstünde yaşıyor. İddialara göre, apartman sakinleri ve mahallelinin huzurunu kaçıran durumsa uyuşturucu müptelalarının söz konusu ikameti uyuşturucu kullanma ve fuhuş merkezi olarak kullanması.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/11/uyusturucuresim.jpg ŞEHRİN GÖBEĞİNDE TERÖR ESTİRİYORLAR 1

2 kez yangın çıktı

Söz konusu adreste sorunlar yaklaşık 3 yıl önce başladı. Annesi ve 2 kardeşi ile birlikte ikamete yerleşen şahıs, uyuşturucu kullanmaya başladı. Evladıyla baş edemeyen anne ve 2 kardeş çareyi adres değiştirmekte bulurken, uyuşturucu batağına düşen genç, söz konusu daireyi apartman sakinleri ve mahalleli için cehenneme dönüştürdü. Sık sık kavga seslerinin yükseldiği konut, 2 kere de içindekiler tarafından ateşe verilirken, apartman sakinleri ölümden döndü.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/11/mahalleli-sikayetci-resim.jpg ŞEHRİN GÖBEĞİNDE TERÖR ESTİRİYORLAR 2

‘Fuhuş yapılıyor’ iddiası

Can güvenliklerinden endişe ettikleri için isimlerinin habere yazılmasını istemeyen apartman sakinlerinden biri yaşananlarla ilgili şu ifadeleri kullandı:
“Fuhuş yapılıyor, uyuşturucu kullanılıyor, apartmana giren çıkan belli değil, ses yapıp çevreyi rahatsız ediyorlar. Polisi çağırıyoruz, gelip gidiyor. Bazen 112’yi aramamıza rağmen polis buraya gelip bakmıyor. Can güvenliğimiz yok. Dışarı çıkamaz olduk, çıkarsak da komşularımızla birlikte çıkıyoruz.”

‘Ev sahibi ilgilenmiyor”

Bir diğer apartman sakiniyse konuyla ilgili olarak, “Kalp hastasıyım, bir gün kalbim duracak. Bizi bıçakla tehdit ediyorlar. Kendi evimizde can güvenliğimiz kalmadı. Polis, zabıta, belediye her yeri aradım. Ev sahibi ilgilenmiyor. Ev sahibini arıyoruz, ‘Ben gelemem, 2 çocuğa bakıyorum’ diyor. Diğer çocuğu da uyuşturucu bağımlısı kardeşlerinden korkuyor” diye konuştu.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/11/emniyette-cagri-resim.jpg ŞEHRİN GÖBEĞİNDE TERÖR ESTİRİYORLAR 3

‘Bulaşıcı hastalık tehlikesi’

Apartmanda ikamet eden bir diğer vatandaşsa, “Ev leş gibi kokuyor. 2 kere yangın çıktı, hala temizlik yapılmadı. Ne olduğu belirsiz tipler geceleri burada kalıyor. Evi tuvalet olarak kullanıyorlar, bahçeye sürekli bir şeyler atıyorlar. Görüyorsunuz, bu konutun suyu, elektriği kesik.  Yangınların ardından bizlerin maddi zararları karşılanmadı. Maddi zararın karşılanmasını da vazgeçtik, can güvenliğimiz yok. Hayatımızdan endişe ediyoruz” şeklinde konuştu.

Apartman sakinlerinin tek isteğiyse yetkililerin seslerini bir an önce duyması ve kimse zarar görmeden söz konusu adresin mühürlenmesi.

VELİ AKOĞLU (ÖZEL HABER)