Yaptığı açıklamalarla ve sahne Showlarıyla gündemi hali meşgul eden selen görgüzel hayat yaşantısıyla sevenlerinin dikkatlerini çekmeyi başarıyor.  Katıldığı televizyon programının son bölümünde konuk olan Görgüzel, izleyenleri kendine hayran bıraktı. Peki, bu başarılı ve güzel oyuncunun hayatı nasıl bir hikâye barındırıyor?

SELEN GÖRGÜZEL KİMDİR?

9 Şubat 1979 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Selen Görgüzel, televizyon dünyasına Okan Bayülgen'in Televizyon Çocuğu programında kamera arkasında part time çalışarak adım attı. 50. Yıl Tahran Lisesi'nde eğitimini tamamladıktan sonra erken bir evlilik yapan Görgüzel, 2003 yılında ilk eşinden ayrıldı. Bu evlilikten İlknaz adında bir kızı bulunan başarılı oyuncu, eğitimini İstanbul Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü'nde tamamladı.

TELEVİZYON VE SİNEMA KARİYERİ

1996 yılında İstanbul Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan 'Zirvedeki Sesler' programı ile ekranlara adım atan Görgüzel, daha sonra birçok başarılı projede yer aldı. Mahallenin Muhtarları, Avrupa Yakası, Belalı Baldız, Emanet, Deli Duran, Oğlum İçin, Tılsım Adası, Pars Narkoterör, Ağlamak Yok, Doktorlar, Kurtlar Vadisi gibi dizilerdeki rolleriyle dikkat çekti. Aynı zamanda "Renklerde Kaybolan Hayat" adlı filmde Semiha Berksoy'un gençliğini canlandırarak sinema dünyasında da adını duyurdu.

SANATLA İÇ İÇE: TİYATRO VE MÜZİK

Selen Görgüzel, tiyatro sahnesinde de başarılı bir performans sergiledi. Karmakarışıkadlı tiyatro oyununda Susan Phılıpes rolü ile tiyatro severlerle buluştu. 2012 yılında müzik dünyasına adım atan Görgüzel, Çocuk Kadınım adlı maksi single ile Show müzik sevenlerin kalbinde taht kurdu. Sanat kariyerine geniş bir yelpazede devam eden Görgüzel, her alanda başarılı performanslarını sergilemeye devam ediyor.

ÖZEL HAYATINDA RENKLİ SAYFALAR

Selen Görgüzel'in renkli hayatında aşk, kariyer ve aile bir arada. 2003 yılında ayrıldığı ilk eşinden olan kızı İlknaz ile anne kız ilişkisini sürdüren oyuncu, aynı zamanda ikinci evliliğini yaparak hayatına devam ediyor.Selen Görgüzel, Aramızda Kalmasın programındaki samimi açıklamaları ve enerjik duruşuyla izleyicileri büyülemeye devam ediyor.

Antalyalı Ünlüler Kimler? Akdeniz'in Parlayan Yıldızları Bakın Hangi İsimlermiş... Antalyalı Ünlüler Kimler? Akdeniz'in Parlayan Yıldızları Bakın Hangi İsimlermiş...

Muhabir: STAJYER MUHABİR ABDULREZZAK KILIÇ