Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ailesi, her zaman için merak konusu olmuştur. Erdoğan ailesine yönelik yapılan araştırmalarda çok fazla bilgi bulunmayan Burak Erdoğan’ın eşi Sema Ketenci hakkında da merak edilenler mevcut. Sema Ketenci kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Bu soruların yanıtını sizler için aktarıyoruz…

Sema Ketenci Erdoğan kimdir sorusuyla vatandaşlar tarafından Erdoğan’ın gelini hakkında araştırmalar yapılıyor. Ayrıca Sema Ketenci Erdoğan ve Burak Erdoğan çiftinin çocuklarının olup olmadığı da araştırılıyor. Bu konulara dair en net bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. İşte detaylar…

Sema Ketenci ve Ahmet Burak Erdoğan Evliliği

Sema Ketenci, 2001 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Ahmet Burak Erdoğan’la evlenmiştir. Çiftin tanışma hikayesi ise çok eskilere dayanmaktadır. 23 Şubat 2001 tarihinde evlenen çiftin nikah şahitliklerini Recai Kutan ve Muhsin Yazıcıoğlu yapmıştır.

Sema Ketenci’nin çocuğu var mı sorusuyla yaptığımız araştırmalarda ise çiftin bir çocuğu olduğu karşımıza çıkıyor. Ancak çiftin çocuğunun ismi ve yaşına dair net bir bilgi bulunmamaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk gelini Sema Ketenci hakkında kim olduğu, ne iş yaptığı, kaç yaşında olduğu gibi merak edilenler mevcuttur. Sema Ketenci kimdir? İşte konuya dair ayrıntılar…

Sema Ketenci Kimdir?

Sema Ketenci Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk gelini, oğlu Ahmet Burak Erdoğan’ın ise eşidir. Sema Ketenci’nin babası Osman Ketenci ve annesi Aysel Ketenci’dir. Sema Ketenci kaç yaşında sorusuna yönelik olarak yapılan araştırmalar, kendisinin 1980 doğumlu olduğunu göstermekte ve 2024 itibariyle 44 yaşında olduğu düşünülmektedir. Ancak yaşına yönelik bilgiler net olmamakla birlikte doğrulanmış değildir.

Sema Ketenci, Eyüp İmam Hatip Listesi’nden şeref belgesi alarak mezun olmuştur. Sonraki yıllarda Ketenci, Ahmet Burak Erdoğan ile 23 Şubat 2001 tarihinde evlenmiştir. Çiftin tanışma hikayesi ise Kasımpaşa Kaptanpaşa İlkokulu’nda sınıf arkadaşlığına dayanmaktadır. Sema Ketenci, evlendikten sonra özel bir yaşam sürmüştür ve bu nedenle hakkında birçok bilgi net değildir. Ayrıca kendisi hakkında çok fazla bir bilgi de bulunmamaktadır.

Sema Ketenci Nereli?

Sema Ketenci’nin nereli olduğuna yönelik de merak edilenler bulunuyor. Sema Ketenci, eskiden Kasımpaşa’da taksi durağı işleten Osman Ketenci’nin kızı olarak İstanbul – Kasımpaşa doğumludur. Ancak Ketenci ailesi, köken olarak aslen Rizelidir. Dolayısıyla Sema Ketenci’nin de aslen Rizeli olduğu söylenebilir.

20 yaş büyük sevgilisi ile 5 yıllık ilişkisini bitiren İnci Taneleri’nin Dilber’i Hazar Ergüçlü kimdir? 20 yaş büyük sevgilisi ile 5 yıllık ilişkisini bitiren İnci Taneleri’nin Dilber’i Hazar Ergüçlü kimdir?

Sema Ketenci Erdoğan nereli sorusuna yanıt verdikten sonra, şimdi diğer bilgilere geçelim. Sema Ketenci kimdir, kaç yaşında? Çocuğu var mı? İşte tüm detaylar…

Erdoğan'ın Gelini Sema Ketenci Kaç Yaşında?

Erdoğan’ın ilk gelini olarak bilinen Sema Ketenci’nin kaç yaşında olduğu da merak ediliyor. Ancak kişinin yaşına dair yapılan araştırmalarda net bir bilgi elde edilemiyor. Bu nedenle Sema Ketenci kimdir, kaç yaşında sorusunun doğrulanmış bir cevabı bulunmuyor.

Sema Ketenci’nin kaç yaşında olduğuna yönelik yapılan araştırmalarda kendisinin 1980 doğumlu olduğu tahmin edilmektedir. Bu bilgi doğruysa, 2024 yılı itibariyle Sema Ketenci 44 yaşındadır.

Sema Ketenci’nin Çocuğu Var Mı?

Sema Ketenci Erdoğan ve Burak Erdoğan çiftinin çocuklarının olup olmadığına dair de araştırmalar yapılıyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Ahmet Burak Erdoğan ile ilgili çok az bilgi vardır ve kendisi ekranlarda çok fazla görünmemiştir. Bu nedenle kendisi ve eşi Sema Ketenci hakkında çok az bilgi mevcuttur.

Ahmet Burak Erdoğan ve Sema Ketenci’nin çocuğu var mı sorusunda çiftin tek bir çocuğu olduğu biliniyor. Ancak çocuğuna yönelik yaş, isim ve diğer konulara dair de bilgiler bulunmuyor. Şimdi Sema Ketenci kimdir sorusuyla bağlantılı olarak babası Osman Ketenci ve eşi Burak Erdoğan’ın kim olduklarına dair kısaca bilgileri paylaşalım…

Sema Ketenci'nin Babası Osman Ketenci Kimdir?

Sema Ketenci’nin babası Osman Ketenci’dir. Osman Ketenci, Erdoğan’ın ilk dünürlerinden birisidir ve kendisi aslen Rizelidir. Geçmiş yıllarda Rize’den İstanbul’a göçen aile, İstanbul’un Kasımpaşa ilçesinde ikamet etmiştir. Osman Ketenci, çalışma hayatına taksicilik yaparak başlamış, sonrasında taksi durağı işleterek devam etmiştir.

Osman Ketenci, Aysel Ketenci ile evlidir ve çiftin Sema, Ahmet ve Şehriban adında üç çocuğu bulunmaktadır. Osman Ketenci’nin kızı Sema Ketenci ise 2001 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Burak Erdoğan ile evlenmiştir.

Şimdi Sema Ketenci kimdir sorusuna benzer şekilde eşi Ahmet Burak Erdoğan hakkındaki bilgileri de aktaralım…

Ahmet Burak Erdoğan Kimdir?

Ahmet Burak Erdoğan, Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu olarak 4.07.1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni başarıyla tamamlayan Erdoğan, İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni kazanarak üniversiteyi burada tamamlamıştır. Aynı zamanda Londra’da ekonomi eğitimi aldığı bilinen Burak Erdoğan, 23 Şubat 2001 tarihinde Sema Ketenci ile evlenmiştir. Çiftin nikah şahitliklerini ise Muhsin Yazıcıoğlu ve Recai Kutan yapmıştır.

Recep Tayyip Erdoğan’ın hissedarları arasında yer aldığı Ülker’e ait Yenidoğan Gıda Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’nin yönetim kadrosunda iş hayatına başlamıştır. Hisselerin satılmasından sonra amcası ve halasının eşi (eniştesi) ile birlikte Turkuaz Denizcilik şirketini satın almıştır. 2006 yılında gerçekleşen bu şirket alımı sonrasında şirketin adı “Bumerz Denizcilik” olarak değiştirilmiştir.

Ahmet Burak Erdoğan, iş hayatındaki en büyük atılımını ise Safran 1 adlı kuru yük gemisini 2007 yılında 2.350.000 $’a satın almasıyla yapmıştır. Eternal Confidence isimli gemisini 2012 yılında satın alan Erdoğan, bu geminin adını “Sakarya” olarak değiştirmiştir. Ahmet Burak Erdoğan’ın Bilal ve Sümeyye adında iki kardeşi bulunmaktadır.

Ahmet Burak Erdoğan’ın hastalığı olarak “testis kanseri” teşhisi konulmuştur. Ancak bu konuya dair detaylar medya ile paylaşılmamış, kapalı tutulmuştur. Bu nedenle kamuoyunda net bir bilgi bulunmamaktadır. Burak Erdoğan’ın bu hastalığına yönelik olarak verilen sağlık raporu sonucunda kendisinin askerlikten muaf tutulduğu bilinmektedir.

Sema Ketenci kimdir sorusunu detaylı bir şekilde yanıtladık. Konuyla ilgili merak ettiklerinizi yorumlar bölümünden sorabilir, düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Muhabir: Nihat Toklu