Döneme damgasını vuran Sen Anlat Karadeniz dizisinde İrem Helvacıoğlu, Ulaş Tuna Astepe, Öykü Gürman, Sinan Tuzcu gibi popüler isimlerle kamera karşısına geçen Mehmet Ali Nuroğlu, yine gündem oldu. Dizide Vedat karakterini canlandıran Mehmet Ali Nuroğlu'nun özel hayatına ilişkin gerçekleri duyanlar şaşkına döndü. İşte ayrıntılar...

Mehmet Ali Nuroğlu Görsel

MEHMET ALİ NUROĞLU KİM?

Mehmet Ali Nuroğlu7 Eylül 1979'da İstanbul'da doğan, kız kardeşi ve annesiyle birlikte hayatını Patna, Kıbrıs, İstanbul, Tekirdağ ve Ankara'da geçirdi. (ODTÜ) Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü 3 yıl sürmektedir. Daha sonra kendisini liseden beri yakın olduğu tiyatroya adadı. Mezun olup ve Hacettepe Üniversitesi Tiyatro bölümüne geçer. Devlet tiyatrolarında görev yapan Nuroğlu, bir süre Semih Sergen'in asistanlığını yaptı. İlk olarak TRT'nin "Yuvadan Bir Kuş Uçtu" dizisinde küçük bir rolle karşımıza çıktı. Hayatının dönüm noktası Çağan Irmak'ın yazıp yönettiği Çemberiyorum Gül Oya dizisinde Özge Özberk'le birlikte rol alması oldu. Çemberime Gül Oya ile büyük başarı elde etti ve devam filmleri hızla geldi.

Mehmet Ali Nuroğlu

Mehmet Ali Nuroğlu, 2009 yılında evlendiği Selin Şekerci'den 25 Nisan 2011'de evliliğine son verdi. 28 Ekim 2011'de Çiçek Gülsen ile yeniden evlendi. 2014 yılında Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği Kış Uykusu filminde Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Melisa Sözen, Ayberk Pekcan, Nejat İşler ve Serhat Kılıç'la birlikte rol aldı. Ayrıca 2014 yılında Gizem Karaca ve Berk Cankat'la birlikte rol aldığı Güzel Köylü dizisinde rol aldı. 2018 yılında başrolünü İrem Helvacıoğlu ve Ulaş Tuna Aslantepe ile paylaştığı, Osman Sınav'ın yönettiği Sen Anlat Karadeniz dizisinde Vedat rolünü hayat vermektedir.

Basarili Oyuncu Mehmet Ali Nuroglu Sessiz 15678504 5445 Amp

İŞTE MEHMET ALİ NUROĞLU'NUN ESKİ SEVGİLİSİ

Selin Şekerci, 1 Haziran 1988'de İzmir Karşıyaka'da doğdu. Babası Arap, annesi ise Azeridir. Annesi ve babası o 5 yaşındayken boşandı. 8 yaşına kadar bale eğitimi aldı. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi İzmir'de okudu. Annesinin isteği ve yardımıyla tiyatro kursunu tamamladı. İlk olarak İzmir'de özel bir tiyatroda çocuk oyunlarında rol aldı. Daha sonra İzmir Devlet Tiyatrosu'na gitti.

Sadettin Saran (kimdir) ne kadar mal varlığı serveti var? Sadettin Saran kaç yaşında, aslen nereli, ne iş yapıyor? Sadettin Saran (kimdir) ne kadar mal varlığı serveti var? Sadettin Saran kaç yaşında, aslen nereli, ne iş yapıyor?

Daha sonra 2006 yılında 18 yaşındayken İstanbul'a gelerek dizi ve reklamlarda oyunculuğa başladı. Sihirli Anahtar Ajans'tan Selin Şekerci 1.68 boyunda ve 57 kilodur. Selin Şekerci, Tariş Zeytinyağı, Turkcell Çellocan ve Panda reklamlarında da rol aldı.

0X0 Sen Anlat Karadenizin Vedati Mehmet Ali Nuroglunun Eski Sevgilisi Bakin Kim Cikti 2 Kere Evlilik Yapmis Me

Televizyon kariyerine 2006 yılında Sağır Oda adlı dizide rol alarak başladı. 2007 yılında birçok "Kavak Yeller" gösterisine katıldı. Selin, 2008 yılında Şekerci'nin yönettiği Melekler Korusu adlı dizide Özge Özpirinçci, Rojda Demirer, Hümeyra, Avni Yalçın'la birlikte rol aldı.

2011 yılında Şerif Gören'in yönettiği, Necati Cumal'ın 1969 tarihli aynı adlı öyküsünden uyarlanan Ay Büyürken Uyuyamam filminde Ayça Bingöl, Hazal Kaya ve Fırat Çelik'le birlikte rol aldı. 2012 yılında Mert Öner'le birlikte TRT Okul için "Ben Yaparım" adlı programı yaptılar. Aynı yıl "Benim için üzülme" dizisinde rol aldı. 2014 yılında Deniz Baysal, Açelya Topaloğlu, Selin Şekerci, Furkan Andıç, Fırat Albayram'ın başrollerini paylaştığı Kaçak Gelinler dizisinde rol aldı.

Selin Şekerci

Dizinin diğer oyuncuları ise Şenay Gürler, Ege Aydan, Fırat Altunmeşe, Cihan Yenici, Romina Özipekçi ve Tuğçe Kıltaç'tır. 2013 ve 2014 yılbaşını birleştirerek O Ses Türkiye'nin yılbaşı özel bölümünde "Feeling Good" şarkısını seslendirerek Ebru Gündeş'in ekibine katıldı. Selin, 2015 yılında Şekerci'nin "Acı Aşk" adlı dizisinde Sezgi Sena Akay, Seçkin Özdemir, Alperen Duymaz, Hüseyin Avni Danyal ve Erkan Can'la birlikte rol aldı. 2017 yılında Çoban Yıldızı dizisinde Zühre karakterini canlandırdı. Fox TV'de yayınlandı. En son 2018 yılında TV8'de yayınlanan Kızım dizisinde rol almıştır.

Muhabir: BADE ÖNDER