Dizi, film projeleri ve marka iş birlikleri ile uzun yıllardır ekran önünde olan güzel oyuncu Serenay Sarıkaya fiziksel özellikleriyle de merak ediliyor. Canlandırdığı farklı rollerle oyunculuktaki başarısını birçok kez kanıtlayan Sarıkaya’nın fiziği de dünyaca ünlü süper modelleri aratmıyor.

Netflix’te yayınlanan Kimler Geldi Kimler Geçti dizisiyle ‘Leyla Taylan’ karakteriyle karşımıza çıkan Serenay Sarıkaya, kıyafetleriyle de büyüledi. Peki, Serenay Sarıkaya boyu kilosu kaç? İşte, ünlü isim hakkında edindiğimiz tüm bilgiler…

Serenay Sarikaya Boyu Kilosu

Serenay Sarıkaya Boyu Kilosu Kaç?

Daha önce bir güzellik yarışmasına da katıldığını bildiğimiz Serenay Sarıkaya, mankenleri aratmayan bir fiziğe sahip. Bu sebeple Serenay Sarıkaya boyu hayranları tarafından sıklıkla araştırılan konular arasında yerini alıyor.

Serenay Sarıkaya’nın boyu kilosu ve ayak numarası aşağıdaki gibidir:

 • Boy: 1,75
 • Kilo: 53
 • Ayak Numarası: 40

Not: Serenay Sarıkaya’nın boyu kilosu yaklaşık olarak bu şekildedir. Fakat beden ölçüleri hakkında ise net bir bilgi bulunmamaktadır.

Serenay Sarikaya Boyu Kilosu 4

Serenay Sarıkaya Nereli?

Adanalı’da canlandırdığı Sofia karakteriyle tanınmaya başlayan Serenay Sarıkaya, birçok kişi tarafından yabancı kökenli olduğu düşünülen oyuncular arasında yerini alıyor. Fakat Serenay Sarıkaya aslen nereli diye sorulduğunda, Türkiye’de doğup büyüyen oyuncunun Ankara’da dünyaya geldiği cevabını verebiliriz. Bu sebeple de Ankaralı olarak bilinmektedir.

Ümran Seyhan ve Mustafa Sarıkaya’nın tek çocukları olan Serenay Sarıkaya, 7 yaşına kadar Antalya’da yaşadığı için de bazı hayranları tarafından Antalyalı sanılabiliyor.

Serenay Sarıkaya boyu kilosu kaç yaşında olduğunun yanı sıra; aslen nereli olduğu da akıllarda soru işareti edinmektedir. Özellikle de Serenay Sarıkaya aslen göçmen mi yabancı mı ya da Adanalı mı soruları kendisi hakkında sıklıkla merak edilenlerden olsa da ünlü oyuncunun Ankaralı olduğu bilinmektedir.

Serenay Sarikaya Boyu Kilosu 2

Serenay Sarıkaya Kaç Yaşında?

Serenay Sarıkaya’nın doğum tarihi 1 Temmuz 1991’dir. 32 yaşındaki ünlü oyuncu 1 Temmuz 2024 itibariyle 33 yaşına girecektir.

Serenay Sarıkaya Burcu

Serenay Sarıkaya boyu kilosu ayak numarası ve yaşı dışında burcu da merak edilmektedir.

Serenay Sarıkaya temmuz doğumlu olduğu için güneş burcu Yengeçtir. Doğum haritasını inceleyen birçok astrolog ise Sarıkaya’nın bu denli bir enerjiye sahip olmasını yoğun yengeç etkisine bağlamaktadır.

Aslan ve Başak burçlarından da etki alan Serenay Sarıkaya hem güçlü bir karakter hem de planlı programlı bir yapıya sahip olarak karşımıza çıkıyor.

CNBC-e yayına başladı! Türkiye'deki yayın akışı belli oldu, CNBC-e frekans bilgileri nedir, hangi diziler yayınlanacak? CNBC-e yayına başladı! Türkiye'deki yayın akışı belli oldu, CNBC-e frekans bilgileri nedir, hangi diziler yayınlanacak?

Serenay Sarikaya Boyu Kilosu 3

Serenay Sarıkaya Nasıl Ünlü Oldu?

Serenay Sarıkaya boyu kilosu yaşını paylaştık. Peki, ünlü oyuncu ismini dünya çapında nasıl duyurdu? İşte, detaylar…

İçinde yer aldığı her yapımla isminden sıklıkla söz ettiren Serenay Sarıkaya, 2024 yılına hızlı bir başlangıç yaptı. Televizyon ekranlarında ‘Aile’, dijital platformda ise ‘Kimler Geldi Kimler Geçti’ ile hayranlarını mest etti. Peki, ismini her gün duyduğumuz Serenay Sarıkaya nasıl keşfedildi? İşte, detaylar…

Çocukluğunu Antalya’da geçiren Sarıkaya’nın ailesinin boşanması ve babasının başka biriyle evlilik yapmasının ardından İstanbul’a taşındığı bilinmektedir. Bu taşınmanın arkasında Serenay Sarıkaya’nın oyunculuk hayali de yatmaktadır. Bu sebeple de ilk olarak modelliğe yönelmiştir.

Lise döneminde sporla da çok alakalı olmuştur. Voleybol, basketbol ve tenis oynamış; Latin danslarıyla ilgilenmiştir. 15 yaşına geldiğinde Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen bir Avrupa Gençler Güzellik Yarışması’na katılmıştır. Buradan jüri özel ödülünü alarak ayrılmıştır. Oyunculuğa başlama noktasında ise bu yarışma bir dönüm noktası olmuştur.

‘Şaşkın’ filmiyle başladığı oyunculuk kariyerine Sinan Çetin’in yapımcılığını yaptığı ‘Plajda’ ve ‘Peri Masalı’ projeleriyle devam etmiştir. Yıldızının parlamaya başladığı ilk yer ise Oktay Kaynarca’nın başrolünü oynadığı ‘Adanalı’ dizisi olmuştur.

Oyunculukta adından söz ettirmeye başlayan Sarıkaya, bu süre zarfında Miss Turkey yarışmasında ikinci olsa da oyunculuk yapmak için yarışmadan çekilmiştir. Ardından Tolgahan Sayışman ile başrolü paylaştığı ve şöhret basamaklarını hızlıca tırmandığı ‘Lale Devri’ dizisinde unutulmayan karakteri Yeşim Taşkıran’a hayat vermiştir.

Lale Devri’nden ayrılan ve Medcezir’in başrolü olarak tekrar kamera karşısına geçen Serenay Sarıkaya, ismini uluslararası olarak da duyurmaya başlamış ve yıldızının parladığı nokta da bu projeyle olmuştur.

Serenay Sarikaya Boyu Kilosu 11

Serenay Sarıkaya Üniversite Okumadı Mı?

Antalya Saime Salih Konca Lisesi’nde lise eğitimi tamamlayan Sarıkaya, üniversite için yurt dışını tercih etmek istese de üniversite eğitimi almamıştır. Oyuncu olma hayaliyle İstanbul’a taşınarak erken yaşlarda sektöre girmiştir.

Serenay Sarıkaya boyu kilosu yaşı nereli olduğu gibi detayları paylaştık. Şimdi de kendisini hangi projelerde izlediğimize bakalım…

Serenay Sarıkaya Oynadığı Dizi ve Filmler

Mira’dan Devin’e kadar unutulmaz karakteriyle izleyici karşısına çıkan Serenay Sarıkaya, oynadığı birçok proje ile oldukça sevildi.

Serenay Sarıkaya’nın oynadığı diziler şu şekildedir:

 • Peri Masalı – Talya (2008)
 • Limon Ağacı – Peri (2008)
 • Adanalı – Sofia Dikkaya (2008-2010)
 • Lale Devri – Yeşim Taşkıran (2010–2013)
 • Medcezir – Mira Beylice (2013-2015)
 • Fi – Duru Durulay (2017-2018)
 • Şahmaran – Şahsu Demir (2023–Devam)
 • Aile – Devin Akın (2023 – 2024)
 • Kimler Geldi Kimler Geçti – Leyla Taylan (2024-Devam)

Seranay Sarıkaya filmleri aşağıdaki gibidir:

 • Şaşkın – Itır (2006)
 • Plajda – Aslı (2008)
 • Ejderhanı Nasıl Eğitirsin – Astrid (2010)
 • Hoşçakal – Sarah (2011)
 • Behzat Ç. Ankara Yanıyor – Melisa (2013)
 • İkimizin Yerine – Çiçek (2016)

Serenay Sarıkaya boyu kilosu ve yaşı gibi ünlü oyuncuya dair en merak edilenler hakkında detaylı bilgileri paylaştık!

Muhabir: Nihat Toklu