TFF 2.Lig Beyaz grupta şampiyonluk mücadelesi son haftaya kadar devam etti. Son haftaya Esenler Erokspor 80 puanla lider girerken, onu 78 puanla Vanspor FK takip ediyordu. Ligin son haftasında Esenler Erokspor, Serik Belediyespor’a konuk olurken, Vanspor ise Bursaspor deplasmanına gitti ama Serik Belediyespor’un şampiyonluk yolundaki bu kritik karşılaşmaya U19 takımıyla çıkmasının ardından Vanspor FK, Serik Belediyespor’u protesto etmek amacıyla Bursaspor deplasmanında 21’nci dakikada sahadan çekildi. Konuyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu henüz bir açıklama yapmadı.

TARAFTAR PROTESTO ETTİ

Ba257D45 B713 43D6 8Dd8 838231E9072D

Alanya Gökbel’de Yağlı Güreş şöleni… Gökbel Kırkpınar’a dönecek. Peki Gökbel güreşleri ne zaman? Hangi başpehlivanlar katılıyor? Canlı yayın var mı? Alanya Gökbel’de Yağlı Güreş şöleni… Gökbel Kırkpınar’a dönecek. Peki Gökbel güreşleri ne zaman? Hangi başpehlivanlar katılıyor? Canlı yayın var mı?

Serik Belediyespor U19’la çıktığı Esenler Erokspor karşısında 0-6 gibi farklı bir skorla mağlup oldu ve Esenler Erokspor ligi lider bitirerek TFF 1. Lige katılmaya hak akzandı. Vanspor’un ise Bursa deplasmanında sahadan çekilmesinin ardından, karşılaşma durduruldu. TFF’nin vereceği cezada Vanspor’un bu maçta 3-0 hükmen mağlup sayılması ve 3 puanının silinmesi bekleniyor. Gazeteci Süha Gürsoy’un aktardığı bilgilere göre Vanspor’lu futbolcular Bursaspor karşısında, başlama vuruşunun ardından kendi yarı sahaları içinde omuz omuza vererek Serik Belediyespor’u protesto etti. Bursasporlu futbolcular da bu sürede kendi aralarında paslaştı. Bir dakikalık protestonun ardından maç başladı ve Vanspor maçın 21’inci dakikasında sahadan çekildi.

VANSPOR’DAN AÇIKLAMA

C82Dc84F Ca45 4992 8050 49B7A3Af35F0

Dün maçlardan yaklaşık 2 saat önce Vanspor bir açıklama yaptı. Vanspor yaptığı açıklamada “Alınan duyumlara göre Serik Spor ve Esenler Erokspor müsabakasına Serik Spor futbolcuları katılmak ve ellerinden geleni yapmak isterken ilgili Kulüp başkanının şahsi insiyatifi ve talimatıyla Serik Spor’un müsabakaya U19 takımıyla çıkacağı haberi yayılmıştır. Bu haberlerin üzerine Kulübümüzce açıklama yapma gerekliliğimiz doğmuştur. Bu vesile ile yukarıda izah etmeye çalıştığımız ve ligin kaderini belirleyecek olan Serikspor ve Esenler Erokspor müsabakasına U19 takımıyla çıkılması durumunda Van Spor Futbol Kulübü olarak temiz futbolu desteklemek adına bu duruma tepki göstermek maksadıyla Bursaspor müsabakasına çıkmama kararı aldığımızı tüm spor kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz” ifadelerine yer verdi.

“YÖNETİMİN KARARI”

Serik Belediyespor teknik direktörü Cem Kavçak konuya ilişkin yaptığı açıklamada “ Şampiyonluğu doğrudan etkileyecek Esenler Erok maçına yönetim kurulunun U19 takımıyla çıkma kararı alması sebebiyle oluşacak şaibeli ortamın içerisinde adımızın bulunmasını istemediğimizden dolayı, biz de teknik ekip olarak maça çıkmama karar aldık” dedi.

299E2334 Be1E 40D7 Aff4 525299961E00

“BİZ KİME GÜVENİRSEK O SAHADA OLACAK”

Serik Belediyespor’da dün yaşanan olayların üzerine kamuoyu bilgilendirmesi yaptı. Serik Belediyespor Başkanı İbrahim, “Bu kareler 2 senedir kolay çekilmedi. Projelere beraber imzalar attık ve zorlu imkanlara rağmen başardık. Biz sahaya ve maça çıkmayacağız açıklaması yapan, kampa katılmayan futbolcu kafilesi; maça 2 saat kala biz maça çıkacağız diye stada geliyorlar. Bu zamana kadar zorlu imkanlar ile kulübü ayakta tutmaya çalıştık. Bir kulüp tarafından şahsıma yapılan açıklamalar asılsız, mesnetsiz ve üzüntü vericidir. Siz kendi maçınıza odaklanacağınıza bizim maçımıza gölge düşürmeyin. Futbolcular aranıp teşvik primi iddiaları ortaya çıkmış, sahaya çıkmaları istendiği gibi duyumlar aldık. Biz edepli ve şerefli şekilde bu zamana kadar ilerledik ve bu çizgimizi hiçbir zamanda bozmayız.

Muhatap bulamadık açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır. Görüşmeler yapılmış, Cuma günü içerde kalan bir prim ödemeleri şahsım tarafından yapılacaktı. Perşembe günü yaptıkları açıklama ile kulübü değil kendi çıkarlarını ve futbolu yerler altına almışlardır. As takımda, U takımlarımızda bizim. Biz kime güvenir isek onların sahada olmasını isteriz. Serik’in gerçek çocukları sahada olacak ve üzerlerine düşeni sonuna kadar yapacak” açıklamalarında bulundu.

Muhabir: SERCAN AYTIŞ