Oğlağı kendi evlatlarından ayırmadıklarını belirten Faruk Kemal Temiz, "Gittiğimi her yere götürüyoruz. Suyu bile biberonla içer. Normal cinsleri gibi kaptan içmez. Görenler çok şaşırıyor ve ilgisini çekiyor" dedi.

DOĞUM ESNASINDA ANNESİ ÖLDÜ

Serik ilçesinde yaşayan hayvancılıkla uğraşan Gülsüm - Faruk Kemal Temiz, doğum esnasında besledikleri keçi öldü, hayata gelen oğlağı ise beslemeye başladı. Temiz çifti biberonla besledikleri oğlağı, evlerine alıp biberonla beslemeye, kendi çocuklarından ayırmamaya başladı.

Serik Oğlak (2)

Ev ortamında olduğu için altı da bezlenen oğlak, Temiz çiftini kendi ailesi gibi görmeye başladı. Adını Bulut koydukları oğlak, isminin çağırılmasıyla koşarak gelip, sahibinin üzerine çıkıp boynunu yaslıyor.

YANLARINDAN AYRILMIYOR

Çok büyük paralar bile verseler oğlağı kimseye satmayı düşünmediğini belirten Faruk Kemal Temiz, "Annesi öldüğünden beri bizi ailesi gibi görmeye başladı. Ben neredeysem o da benimle. Kendi evladımdan ayırt etmem asla. Evde çocuklarda aynı çok seviyorlar. Bizim her zaman yanımızda gezmeyi çok sever.

Serik Oğlak (5)

Muğla’nın o pazarı inceleme altında Muğla’nın o pazarı inceleme altında

Çok haylaz, şekeri çok sever. Yemekleri dadanır, ekmek yer. Hatta bez de bağladık evi pislemesin diye. Otomobilde bizim beraber gittiğimiz yere götürürüz. Suyu bile biberonla içer. Normal cinsleri gibi kaptan içmez. Görenler çok şaşırıyor ve ilgisini çekiyor. Hatta bu senenin maskotu oldu. Çok büyük parala verse bile asla satmam, satmayı da düşünmem" diye konuştu.

Serik Oğlak (1)

AİLEDEN BİRİ OLDU

Evde oğlakla birlikte yaşamak zor olsa da sevgisinin daha ağır bastığını ifade eden Gülsüm Temiz, "Çok seviyoruz. Çocuklarımızdan ayırt etmedik. Biberonda süt ile besledik, bez de taktık. Bizle beraber evimizde yaşadı. Benim açımda biraz zor oldu temizlik açısından ama sevgisi daha ağır geldi" açıklamasında bulundu.

Serik Oğlak (3)

Kaynak: İHA