14 Şubat Sevgililer Günü için hediye arayışı başladı. 14 Şubat denilince akla ilk gelen hediyelerden olan çiçekte ise bu yıl beklenen ilgi oluşmadı. Konut, gıda, akaryakıt gibi pek çok alanda artan fiyatların çiçek sektörünü de etkilediğini söyleyen Antalya Çiçekçiler Odası Başkanı İsmail Bakaç, “Herkes ilk önce karnını doyurma derdinde olduğu için çiçek biraz ikinci plana kaldı. Ancak piyasada en ucuz alınacak hediye yine çiçek” şeklinde konuştu.

UYGUN FİYATLI HEDİYE

Çarşamba gününden itibaren alım satımda hareketlilik beklediğini dile getiren Başkan Bakaç, “İnsanların alım gücünün azalmasından dolayı talep düştü. Her şey fahiş derecede yükseliyor. Dükkan kiraları, ev kiraları, işçi giderleri… Herkes ilk önce karnını doyurma derdinde olduğu için çiçek biraz ikinci plana kaldı. Çarşamba çiçek piyasası yine kendini toparlar diye tahmin ediyorum. Çünkü piyasada yine en ucuz alınacak hediye çiçek. Bir altın alamazsınız, bir kıyafet alsanız fiyatı yüksek. Çiçek fiyatları onların yanında daha düşük” diye konuştu.

Aydın’daki güreşte heyecan dolu anlar yaşandı Aydın’daki güreşte heyecan dolu anlar yaşandı

 TANE FİYATI 75 TL

Çiçek sektöründe sevgililer gününde en fazla güllere talep olduğunu belirten Başkan Bakaç, “Sevgililer günü olduğu için kırmızı güller daha fazla revaçta. Tane fiyatları 75 TL ile 150 TL- 200 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Gül dışında ikinci sırada ise orkide tercih ediliyor. Onlar da 850 lira bandından başlayıp, fiyatları bin 500, 2 bin, 3 bin liraya kadar orkidenin büyüklüğüne göre cinsine göre değişiyor” ifadelerini kullandı. AYŞEGÜL ŞAHİN

Kaynak: AYŞEGÜL ŞAHİN