Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Dünya Engelliler Günü kapsamında M. Alper Kocabıyık’ın resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Doğuştan işitme engelli olan Alper Kocabıyık’ın yaptığı resimlerin sergileneceği serginin açılışını Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Avukat Cansel Tuncer gerçekleştirdi. Avukat Cansel Tuncer’in açılış öncesi konuşmada şunları aktardı: “Dünya Engelliler Günü kapsamında gerçekleştireceğimiz resim sergimizde bugün değerli sanatçımız Alper Kocabıyık çok güzel eserler üretmiş. Sevginin olduğu hiçbir yerde engel yoktur.

Emekleri için Alper’e çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Alper’in her zaman tam destekçisi olan annesine de emekleri için ne kadar teşekkür etsek yeterli olmaz.” Avukat Tuncer, konuşmasının ardından Kocabıyık’a plaket takdim etti. Plaket takdiminin ardından engelli bireylerle birlikte toplu kurdele kesimi gerçekleştirildi. Açılışın ardından Avukat Tuncer, Alper Kocabıyık’ın yaptığı resimleri ilgiyle inceledi. Sergi 1-8 Aralık tarihleri arasında Antalya Büyükşehir Belediye Binasında ziyarete açık olacak. ŞEYDA TÜTGÜN/ antalyaningundemi.com/ HABER