Antalya'nın Manavgat ilçesinde ormanlık alandaki konteynerde yaşayan ve 1 hafta önce ormanlık alanda lastik yakarak itfaiye ve jandarma ekiplerini alarma geçiren adam yine ormanlık alanda ateş yaktı. İddiaya göre,mahalle sakinin kadının ateşi söndürmesini istemesi üzerine kadına, "Sıkıyorsa su getir kendin söndür" diyen adamın çocuğunu da tehdit ettiğini söyleyen kadın, adamdan şikayetçi oldu.

Kendin Sondur Dedi Resim (Medium)

Oktay A. ve ateş yaktığı için tartışma yaşadığı Emine Kozak ile eşi Ö.F.K. Sarılar Jandarma Karakoluna götürülürken, Oktay A. hakkında Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından yasal işlem yapıldığı bildirildi.

MAHALLE SAKİNİ KADIN: "DİKEN ÜZERİNDEYİZ"

Alanya’da  111 araç ve sürücüsüne para cezası Alanya’da 111 araç ve sürücüsüne para cezası

Evine giderken konteynerde yaşayan şahsın odun topladığını belirten Emine Kozak, “Dönerken topladığı odunları yaktığını gördüm. Ateşi söndürmesini istediğimde bana ‘sıkıyorsa evinden su getir sen söndür. Sen benim çocuklarıma kıyafet alıp veriyorsun bundan dolayı suçlusun. Senin oğlunu kenarda yakalayıp kulağını çekeceğim’ dedi. Bende hemen polisi aradım gelip götürdüler. Daha önce de aynı şahıs ormanda lastik yakmış birçok kez ateş yakmıştı. Bu şahıs yüzünden evimizde diken üzerinde oturuyoruz. Deli olduğunu söylüyor, eğer deliyse devlet akıl hastanesine götürsün. Bu konteyner de ormandan kaldırılsın. Yoksa bu orman yakında yanacak” dedi.

DİNİ NİKAHLI KARISI KONTEYNERDE ÖLÜ BULUNMUŞTU

Ormanda konteynerde yaşayan ve sürekli ateş yaktığı belirtilen Oktay A.'nın dini nikahlı karısı olduğu belirtilen 38 yaşındaki 2 çocuk annesi Huri Yoğun 2 Mayıs 2023 tarihinde konteynerde ölü olarak bulunmuş, Huri Yoğun’un kızı, damadı ve diğer akrabaları, Oktay A.'ya ölümünden sorumlu olduğunu belirterek sözlü ve fiili saldırıda bulunmuş, araya giren jandarma ekipleri olayın büyümesini engellemişti. İHA

Kaynak: İHA