Mersin’de Silifke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla özel eğitim kurumlarının öğrencileri arasında atletizm yarışması düzenlendi. Silifke Şehir Stadyumu'nda 100 metre, 400 metre ve 400 metre bayrak kategorilerinde düzenlenen yarışmalara 28’i erkek, 12’si kız olmak üzere toplam 40 özel öğrenci katılım sağladı. Beden eğitimi öğretmenleri eşliğinde önce ısınma hareketleri yaparak yarışmalara hazırlanan öğrenciler, 3 kategoride 6 ayrı grupta derece elde etmek için mücadele etti.

2024 Kabulbaba finalinde Yusuf Can Zeybek ile Yalçın Üncül güreşti. Peki hangi altın kemere hangi başpehlivan ulaştı? 2024 Kabulbaba finalinde Yusuf Can Zeybek ile Yalçın Üncül güreşti. Peki hangi altın kemere hangi başpehlivan ulaştı?

Yarışmalar sonunda dereceye giren öğrencilere Silifke İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin, Silifke Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Kaya ve Yaşar Ok madalyalarını verdi. Madalya töreni sonrasında özel eğitim kurumu öğretmenleri ve öğrencileri müzik eşliğinde çeşitli oyunlar oynadı.

Silifkede Ozel Cocuklar Yaristi (Small)

ÖZEL ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin yaptığı açıklamada, “Engelliler Haftası çerçevesinde düzenlenen atletizm yarışmalarında özel öğrencilerimiz ile beraber olduk. Özel öğrencilerimiz kız ve erkek kategorilerinde 100’er metre, 400 metre ve bayrak koşularını yaptılar. Rehabilitasyon merkezlerimizde çalışan öğretmen ve eğitim gören öğrencilerimizin halkoyunları gösterilerini izledik. Aynı zamanda bütün özel eğitim kurumlarımız, resmi kurumlarımız ile beraber bu etkinliğe katkıda bulundular. Önemli olan gençleri böylelikle hayatın içerisinde bulundurmaya çalıştık. Bunda da etkili olduğumuzu düşünüyorum. Derece alan almayan bütün öğrencilerimizi kutluyorum” sözlerine yer verdi.

Kaynak: İHA