SİNEM DEDETAŞ KİMDİR?

Sinem Dedetaş, 1981 yılında Eskişehir'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir'de tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi'nden Gemi İnşaatı ve Deniz Teknolojisi Mühendisi unvanıyla mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini aynı fakültenin Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları ana bilim dalında tamamladı. Kariyerine Delta Denizcilik firmasında yapısal analiz ve tasarım mühendisi olarak başladı, ardından RINA'da (Registro Italiano Navale) plan onay mühendisi olarak çalıştı. Son olarak, Matesis Denizcilik ve Mühendislik firmasında genel müdürlük görevini üstlendi. Bu dönemde ulusal ve uluslararası denizcilik faaliyetleri ile araştırma-geliştirme projelerinde araştırmacı, program koordinatörü ve yönetici olarak görev aldı. Gemi inşaatı ve işletmeciliğinde enerji verimliliği, optimizasyon, farklı malzemelerin kullanımı, yakın deniz taşımacılığı ve küçük tekneler ana çalışma alanlarıdır. Ayrıca, 2014-2016 yılları arasında TMMOB Gemi Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürüttü.

Esnaf kredisine yapılan zamma TBMM kürsüsünden tepki… Ne olacak esnafın hali? Esnaf kredisine yapılan zamma TBMM kürsüsünden tepki… Ne olacak esnafın hali?

Sinem Dedetas Kimdir

SİNEM DEDETAŞ YÜZDE KAÇ OY ALDI?

31 Mart'ın resmi olmayan sonuçlarına göre Üsküdar'da seçimi yüzde 49.90 ile CHP'nin adayı Sinem Dedataş kazanırken, 10 yıldır başkanlık koltuğunda oturan Hilmi Türkmen %42,37 oy aldı.
 

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN