2024 İstanbul Kağıthane Yağlı Güreşleri ne zaman, hangi başpehlivanlar katılıyor, canlı yayın var mı? 2024 İstanbul Kağıthane Yağlı Güreşleri ne zaman, hangi başpehlivanlar katılıyor, canlı yayın var mı?

Günlerdir güreş severler tarafından beklenen 11. Manavgat Yağlı Güreşleri hava muhalefetine takıldı. Bu sezon 2. kez düenlenen CW Enerji Yağlı Güreş Ligi’nin ilk etabı da olan 11. Manavgat Güreşleri’nin açılışı 10 Maysı 2024 günü yapılmıştı.

İlk gün düzenlenen korteje Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş, CHP Antalya Milletvekilleri Aliye Coşar ve Mustafa Erdem, Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin unutulmaz başpehlivanı Ahmet Taşçı'da katılmıştı.

Menemen Yaglı Gures (Small) (2)

11. Manavgat Yağlı Güreşleri’ne toplam 74 başpehlivan katılırken, güreşlerin ilk, ikinci ve 3. turu 11 Mayıs 2024 (bugün) yapılacaktı. 4. tur, çeyrek final, yarı final ve final karşılaşmaları ise 12 Mayıs 2024 günü olacaktı. Günün önemli müsabakasında da Orhan Okulu ile Cengizhan Şimek kozlarını paylaşacaktı.

Ancak hava muhalefeti nedeniyle tüm karşılaşmalar 12 Mayıs 2024 Pazar gününe ertelendi.

Muhabir: AYŞEM SİCİM