Antalya’nın Muratpaşa İlçesi’nde kurulan Meydan Kavağı semt pazarında bir pazarcı satamadığı soğanları sinirlenerek yere döktü. Soğanların yere döküldüğünü gören vatandaşlar ise kıyasıya bir mücadele vererek soğanları toplamaya çalıştı. Vatandaşlar soğanları toplayabilmek için adeta birbiriyle yarıştılar. Pazar fiyatlarından dolayı isyan eden vatandaşlar, yere dökülen ürünleri toplamak için büyük bir mücadele verdi.

Yere Dokulen Sogana Akin Ettiler (1) (Small)

AKIN ETTİLER

Pazar fiyatlarının giderek artması nedeniyle vatandaşlar, birçok ürünü alamaz hale geldi. İhtiyacı olan ürünlerden ise ihtiyacından daha az almak zorunda kalan vatandaşlar, yere dökülen soğanları alabilmek için adeta birbiri ile yarıştılar. Vatandaşlar normalde 1-2 kilo aldıkları soğanı çuval çuval toplayarak evlerinin yolunu tuttu.

Yere Dokulen Sogana Akin Ettiler (2) (Small)

Soğan toplayanları gören vatandaşlar, “Geldiğimiz noktaya bakın. Bu soğan önceden kilosu 50 kuruş bir liradan satılıyordu. Şimdi ise kilosu 15 liradan satılıyor. Alamıyoruz ki. Soğan olmadan hiçbir yemek, salata yapılmıyor. Mutfakta olmazsa olmazlardan bir tanesi ise soğan. Ama ihtiyacımız kadarını alamıyoruz. Alamadığımız zaman da maalesef bu görüntüler ortaya çıkıyor.

Alanya Gökbel’de Yağlı Güreş şöleni… Gökbel Kırkpınar’a dönecek. Peki Gökbel güreşleri ne zaman? Hangi başpehlivanlar katılıyor? Canlı yayın var mı? Alanya Gökbel’de Yağlı Güreş şöleni… Gökbel Kırkpınar’a dönecek. Peki Gökbel güreşleri ne zaman? Hangi başpehlivanlar katılıyor? Canlı yayın var mı?

Yere Dokulen Sogana Akin Ettiler (4) (Small)

Soğan yere dökülür dökülmez insanlar akın etti. Etraftan buldukları çuvalları doldurabildikleri kadar doldurdular. Bu fiyatlardan düşmedikçe bu görüntüleri daha çok göreceğiz” şeklinde konuştular.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN