Antalya yağlı güreşlerdeki liderliğini sürdürüyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT’ın güreşçisi Erkan Taş ile Manavgat Belediyesi’nin güreşçisi Kemal Şahin Başpehlivan oldular.

Antalya’da sıcaklık rekor kırdı… Dünyaca ünlü plajlar boş kaldı Antalya’da sıcaklık rekor kırdı… Dünyaca ünlü plajlar boş kaldı

ERKAN TAŞ KİMDİR?

Erkan Taş, 2021 yılında 3 boy birden atladı. Sezona Küçük Orta Küçük boyda başlayan Erkan, Kumluca'da 1.olarak Küçük Orta Büyük Boy'a yükseldi. Kırkpınar'da Küçük Orta büyük boyda mücadele etmiş ancak kürsüye çıkamamış. Güreştiği boyda birçok isim bir üst boya çıkarıldığı için Erkan da boy atlamıştı. Elmalı'da Büyük Orta boyda 1. olarak Başaltına yükseldi. Böylece Erkan, 1 senede 3 boy birden atlamayı başardı. Erkan Taş Kırkpınar yarı finalinde Onur Susuz’u yenerek başpehlivan oldu.

Baspehlivanlik Gures Ordu (Small)-1

KEMAL ŞAHİN’DE BAŞ PEHLİVAN OLDU

Antalya Manavgat Belediyesi’nde güreşen Kemal Şahin’de Başpehlivan olmayı başardı. Kırkpınar’da başaltı yarı finalinde Kemal Şahin Uğur Şimşek’i mağlup ederek başpehlivan oldu. Genç pehlivan sırasıyla İmran Vardi, Okan yavaş, Rıza Durmuş Uğur Şimşek’i mağlup ederek başpehlivanlığa hak kazandı.

CW ENERJİ LİGİ’NDE DE OLACAKLAR

Devam eden CW Enerji Ligi’ne bu iki yeni başpehlivan da dahil olacak. Ligde 40 puanı bulunan Erkan Taş CW Enerji liginin lideri. Başpehlivanlığa yükselen diğer isim olan Kemal Şahin’in ise 35 puanı var ve ikinci sırada bulunuyor. Statüye göre bu pehlivanlar başpehlivan oldukları için puanlarının yarısı silinecek ve yeni  puanları ile CW Enerji Ligi’nde yer alacaklar.

Muhabir: AYŞEM SİCİM