Olay, saat 13.00 sıralarında Yıldız Posta Caddesi, Esentepe Mahallesi, Gönenoğlu Caddesi, Şişli Gayrettepe üzerinde meydana geldi. 16 katlı binanın -1 ve -2. katta sahnenin yanında patlama meydana geldiği bildirildi. Patlamanın ardından gece kulübünde yangın çıktı. İşte bu konu hakkında ayrıntılar...

Patlama Istanbul

325 euro destek ödemesi kimler alabilir, anneler ve çalışan kadınlar için destek ödemesi şartı nedir? 325 euro destek ödemesi kimler alabilir, anneler ve çalışan kadınlar için destek ödemesi şartı nedir?

GAYRETTEPE'DEKİ PATLAMANIN SEBEBİ NE?

İstanbul Valisi Davut Gül, yaptığı açıklamada yangının kontrol altına alınarak söndürüldüğünü duyurdu. Olay yerine çok sayıda itfaiye, ambulans ve sağlık personeli sevk edildi. İtfaiye, 31 araç ve 86 kişiyle yangını söndürdü.

12 Katli Binada Cikan Yangin

YARALI VEYA ÖLÜ VAR MI?

Yangın büyüdükçe kulüp ve bina dumanla doldu. O sırada kulüpte ve binada bulunanlar yakalandı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, ambulans ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yaralıları kaldırdı. Kazada 4 kişi öldü, 12 kişi ise ağır yaralandı. İtfaiye ekipleri yangını 31 araç ve 86 kişiyle söndürüyor.

imamoglu

EKREM İMAMOĞLU PATLAMAYLA İLGİLİ NE DEDİ?

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise mekana gelerek yetkililerden bilgi aldı ve basına açıklama yaptı. İmamoğlu: ''Şu anda 24 kişiye ulaşıldı ve bunlardan 15'i hayatını kaybetti. Odada arama ve araştırma çalışmaları devam ediyor, başkalarına ulaşma imkanı var. İnşaatta yer alan bazı malzemelerin çok düzensiz bir şekilde biriktiği görüldüğünden, bu süreç zorlu bir ortamı akla getiriyor. Yapı başvurusu yok, gerekli izinler alınmadı. Deyim yerindeyse kaçak inşaat yapıldı. Savcı gerekli soruşturmayı başlattı. İşlemi arkadaşlarımız yürütüyor, binada statik hasar olup olmadığını kontrol ediyoruz ve gerekirse bina eski bir bina olduğu için komşulara tahliye desteği sunuyoruz. "İçeride bu çalışanların varlığı da soru işareti" ifadelerine değindi.

Muhabir: BADE ÖNDER