İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya bir açıklama ile İYİ Parti’den istifa ettiğini duyurdu. Kaya, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “İYİ Parti’de, milletimize ve ülkemize hizmet etme koşullarının ortadan kalktığını üzülerek görmekteyim” sözlerini kullanarak istifa ettiğini duyurdu. Aykut Kaya, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

Aykut Kaya Kimdir (Small)

"Siyasetin, milletimize hizmet etmek, ülkemizi hak ettiği refah ve çağdaşlık seviyesine taşımak olduğuna inanıyorum. Bu inançla, İYİ Parti'de başladığım siyasi yaşamımda, 2023 genel seçimleri öncesinde İYİ Parti Antalya İl Teşkilatı bünyesinde yapılan milletvekili temayül yoklamasında birinci çıkarak, İYİ Parti Antalya Milletvekili Adayı oldum. 14 Mayıs genel seçimlerinde ise Antalyalı hemşerilerimin takdiriyle, milletvekili seçildim. Bugüne kadar da milletin vekili olmayı gaye edindim, özveriyle ve gayretle ülkemiz ve Antalya'mız için çalıştım ve çalışmaya devam edeceğim.

Ancak, büyük bir heyecan ve umutla dahil olduğum İYİ Parti'de, milletimize ve ülkemize hizmet etme koşullarının ortadan kalktığını üzülerek görmekteyim. Bu nedenle, İYİ Parti üyeliğimden istifa etme kararı aldım.

Whatsapp Image 2024 05 31 At 11.28.54 (Small)

Bu karar, şahsım için kolay olmamış, ancak milletimize ve Antalya'mıza daha iyi hizmet edebilmek adına, gerekli olduğunu düşündüğüm bir adımdır. Bugünden sonra da siyasete, milletimizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak devam edeceğim. Gelecek günlerde de ülkemiz ve milletimiz için, daha güzel yarınlar inşa etmek adına, azim ve kararlılıkla çalışacağımı belirtmek isterim.”

Whatsapp Image 2024 05 31 At 11.31.02 (Small)

AYKUT KAYA’YA ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Öte yandan Akut Kaya’nın istifasına İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Ali Adnan Kaya ateş püskürdü. Aykut Kaya’nın istifasının ardından Ali Adnan Kaya, sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı. Ali Adnan Kaya, “Seni adam sanmıştım. Aykut Kaya kim bu adam, nereden çıktı, nasıl milletvekili adayı oldu sorularına muhatap olduk. Antalya'da tanıyan bile yoktu. Ben olmasam vekil bile seçilemezdin. Teşkilatlar sizlere rağmen canla başla çalıştı. Ben sana hakkımı helal etmiyorum” dedi.

CHP Finike Kadın Kolları’nda bayrak değişimi CHP Finike Kadın Kolları’nda bayrak değişimi

Aykut Kaya’nın istifasının ardından ise İYİ Parti’nin Meclis'teki vekil sayısı 36'ya düştü.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN