662’inci Tarihi Kırkpınar Güreşlerinin bitmesinin ardından, güreş severlerin yeni durağı Yozgat’ta gerçekleşecek olan Sorgun Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri olacak.

Sorgun Belediyesi tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Yağlı Pehlivan Güreşleri 9 Ağustos Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

İç Anadolu’nun Kırkpınar’ı olarak nitelendirilen yağlı güreşlere Cengizhan Şimşek, Serhat Gökmen, Fatih Atlı, Orhan Okulu, Enes Doğan, Ünal Karaman, Doğan Özkaya, Durmuş Altun katılacak.

9 Ağustos Çarşamba günü Yozgat’ta tarihi güreşler yaşanacak. Daha öncesinde Bodrum, Kumluca, Muratpaşa, Kırkpınar ve 10’uncu Geleneksel Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin sona ermesinin ardından yağlı güreş severlerinin yeni durağı Yozgat’ta gerçekleşecek. 9 Ağustos Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Yozgat’ta yapılan güreşleri her yıl olduğu gibi, birçok güreşçi festivalde yer alacak ve aralarından başpehlivan seçilecek. Sorgun Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri, bu yıl 9 Ağustos Çarşamba günü yapılacak sonuçlar yine çok merak ediliyor.  Geçtiğimiz senenin kazananı Ali Gürbüz olmuştu. YASİN ÇOBAN https://antalyaningundemi.com/ ÖZEL HABER