Sosyal medya platformu olan Twitter’da ‘Basel’ ismi ile tanınan Bakir Aslan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Saraçhane’de Taksim’e yürümek isteyen grupta bulunduğu ve polis kalkanlarına tekme attığı görüntüler ortaya çıktı. 1 Mayıs’ta Taksim’e yürümek isteyen grupların içerisinde bulunan Bekir Aslan’ın içerisinde bulunduğu çok sayıdaki kişi polis ekiplerinin operasyonu ile gözaltına alındı.

Mersin yıllardır bu projeyi bekliyor… Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı sessizliğini bozdu Mersin yıllardır bu projeyi bekliyor… Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı sessizliğini bozdu

Basel Bekir Aslan 1 Mayista Polis Kalkanlarini Tekmeleyen Twitter Fenomeni Gozaltina Alindi (Small)

POLİS KALKANLARINI TEKMELEDİ

İstanbul’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Taksim Meydanı kapatılmıştı. 1 Mayıs nedeniyle yürüyüş yapmak isteyen bir grup ile polis arasında arbede yaşandı. Grup içerisinde bulunan Twitter fenomeni olan Bekir Aslan’ın polis kalkanlarını tekmelediği görüntüler ortaya çıktı. Taksim’e yürümek isteyen çok sayıda kişi ve Bekir Aslan, polis ekiplerinin operasyonları ile gözaltına alındı.

BAKAN YERLİKAYA OPERASYONU DUYURDU

1 Mayıs operasyonu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya şu sözlere yer verdi:

Basel Bekir Aslan Tekme (Small)

“1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde İstanbul’da Taksim Meydanına çıkmak için Saraçhane Meydanında toplanan ve polislerimize taşlı sopalı saldırıda ve fiziki müdahalede bulunan şüpheli olaydan sonra kaçtıkları adreslerde bugün yakalandı. Kamera kayıtları ve yüz tanıma sistemi ile saldırıya karıştığı tespit edilen diğer şahısları yakalamaya yönelik operasyonlarımız devam ediyor. Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü provoke etmeye çalışarak, halkımızın huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden çalışan kahraman polislerimize saldıranları tek tek yakalayıp adalete teslim edeceğiz. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.”

Basel Bekir Aslan (Small)

BASEL İSİMLİ SOSYAL MEDYA FENOMENİ BEKİR ASLAN KİMDİR?

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nda, Saraçhane’de toplanan grubun içerisinde yer alan Basel isimli Bekir Aslan, gözaltına alındı. Taksim’e girmek isteyen grup ve polis ekipleri arasında arbede yaşandı. Bu olayların ardından İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. 29 kişinin kaçtığı adreslerde yakalanarak gözaltına alındığını duyuran Bakan Yerlikaya, polis ekiplerini tebrik etti. Gözaltına alınanlar arasında sosyal medya fenomeni olarak bilinen ‘Basel’ lakaplı Bekir Aslan’da yer aldı.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN