'

Antalya’nın Kemer ilçesinin Kiriş mahallesinde bulunan ve pek çok futbol sahasına sahip olması ile kamp düzenlemeye son derece uygun bir otel olan Viking Park Otel’de 28-29 Ocak 2024 tarihlerinde düzenlenen kampa antrenörleri ile birlikte katılan 10-14 yaş aralığındaki yaklaşık 250 minik yıldız adayı sportif gelişimlerinin yanında birey olma ve takım arkadaşlığı adına da önemli deneyimler yaşadı. Kampın ilk günü Antalyaspor Hasan Subaşı Tesislerinden kalkan servislerle öğlen saatlerinde kamp yapılacak otele varan katılımcılar bando ekibinin çaldığı marşalar ile karşılandı. Giriş ve yerleşim işlemlerinin ardından hazırlıklarını tamamlayan futbol okulu öğrencileri kampın açılış töreni için özel olarak düzenlenen alandaki yerlerin aldılar. Törene Antalyaspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri Selin Tezel ve Tahir Özdaş katılım gösterirlerken, basın mensupları da töreni ilgi ile takip ettiler.

Toplam 7 adet futbol okulunun antrenörlerinin de hazır bulunduğu törende ilk konuşmayı yapan Antalyaspor Futbol Okulu Koordinatörü Ramazan Özen, kamp programını katılımcılara açıkladığı ve teşekkürlerle tamamladığı konuşmasının ardından sözü Yönetim Kurulu Üyesi Selin Tezel’e bıraktı.

Tezel, konuşmasının başında Antalyaspor ailesi olarak daha önceki dönemlerde yapılan futbol okulu kamplarından bir yenisini daha gerçekleştirdiklerini hatırlattı. Sözlerini kamp organizasyonunu dünyanın en güzel yeri olan Antalya’da yaşıyor olmanın avantajlarının ve sorumluluğunun bilinci ile hazırladıklarını vurgulayarak sürdüren yönetici konuşmasını "gelişim kampı" şeklinde ele alarak planladıkları organizasyonun çocukların hem sportif hem de sosyal olarak gelişimlerine katkı koyacağına inandığını belirterek sonlandırdı.

Açılış töreninin ardından çeşitli takımlara ayrılan futbol okulu öğrencileri Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Antalya şubesi tarafından görevlendirilen hakemlerin de yer aldığı müsabakalarda mücadele ettiler. Akşam yemeği saatine kadar süren ve keyifli bir rekabete sahne olan maçlar esnasında futbol okulu antrenörleri de öğrencilerin gelişim düzeylerini gözlemleme fırsatını değerlendirdi.

Akşam yemeğinin ardından konferans salonunda toplanan miniklere Antalyaspor Futbol Akademisi Psikolojik Performans Danışmanı Mesut Engin Korkusuz, özel bir sunum gerçekleştirdi ve Bitexen Antalyaspor’un takım kaptanları Veysel Sarı, Bünyamin Balcı ve Bahadır Öztürk’ün futbol okulu öğrencilerimize mesajlarını ilettikleri videoları izletti. Konferans salonundaki etkinlik karaoke eğlencesi ile sona erdi.

Antalyaspor’dan yeni Türkiye rekoru Antalyaspor’dan yeni Türkiye rekoru

Kampın ikinci günü müsabakalarını oynamaya devam eden öğrenciler, maçların tamamlanması ile birlikte takımların kendi içlerinde belirlediği penaltıcıların katıldığı bir penaltı turnuvası düzenlediler.

Her yaş kategorisinden en başarılı penaltıcıların ve kalecilerinin belirlendiği penaltı turnuvası ile birlikte kampın yeşil saha kısmı sona ermiş oldu.

Akşam saatlerinde kapanış töreni için konferans salonunda toplanan minik yıldız adaylarına bu sefer de Bitexen Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe’nin ve Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ın videolu mesajları gösterildi. Videoların ardından kampın “en”lerine özel olarak hazırlanan ödüller verilirken tüm katılımcılara madalya ve katılım belgelerinin takdimi ve fotoğraf çekimleri ile birlikte kampın kapanışı yapıldı. BÜLTEN

'

Editör: Haber Merkezi