Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Şubat ayına ilişkin 872,4 milyon TL Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesinin hesaplara yatırıldığını bildirdi.

Bakan Göktaş, çocuklara yönelik hizmetlere özel önem verdiklerini ve çocukların farklı ihtiyaçlarını gözeterek hizmetlerini çeşitlendirdiklerini belirtti. Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) programı aracılığıyla çocukları, ailelerinin yanında ve sosyal çevrelerinde desteklediklerini vurguladı. Çocukların milli değerlere sahip, kendine güvenen, eğitimli ve sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti. Bu doğrultuda, Şubat ayına ilişkin 872,4 milyon TL SED ödemesi yapıldığını açıkladı.

Bu hafta teklif var mı? (17-19 NİSAN 2024) Bu hafta teklif var mı? (17-19 NİSAN 2024)

Aile bütünlüğünün korunmasına ve çocukların aileleriyle birlikte geleceğe hazırlanmasına büyük önem verdiklerini vurgulayan Bakan Göktaş, çocukların aile ortamında büyümenin toplumsal değerlerin korunmasında kritik bir rol oynadığını belirtti. Aile odaklı sosyal hizmet modelleriyle çocukların öncelikle aile şefkati ve sıcaklığı içinde yetişmelerini sağlamaya çalıştıklarını dile getirdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ