Tarımsal girdi maliyetlerinde ortalamanın üzerinde artış Tarımsal girdi maliyetlerinde ortalamanın üzerinde artış

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte Antalya’da meyve tezgahları şenlenmeye başladı. Çeşit çeşit bahar ve yaz meyvesinin yavaş yavaş tezgahlara gelmeye başladığı Antalya’da karpuz fiyatları vatandaşların cebini yakıyor.

Karpuz Fiyat

Meyve fiyatlarının pahalılığından yakınan vatandaşlar, bu senede meyve tezgahlarına yaklaşamıyor. Özellikle çocukların sık sık istediği meyveler, fiyatları ile dudak uçuklatıyor. Yaz meyvesi olarak geçen karpuz da tezgahlara gelmeye başladı. Dilim olarak satışa sunulan karpuz fiyatları görenleri şaşkına çevirdi.

Dilim Karpuz

KARPUZ ALTINLA YARIŞIYOR

Meyve tezgahlarının şenlenmeye başladığı Antalya’da karpuz sezonu başladı. Dilim olarak satılan karpuz vatandaşın tepkisine neden oldu. 1 dilim karpuz fiyatının 68 TL olması vatandaşları isyan ettirdi. Meyve fiyatlarının pahalılığından şikayet eden vatandaşlar, “Pazar fiyatları artık sabrımızı bitirdi. Ne sebze alabiliyoruz ne meyve ne de kuruyemiş. Bu pazar fiyatlarına ne zaman bir çözüm bulunacak? Çocuklarımız her meyve tezgahının önünden geçerken meyve istiyor alamıyoruz. Meyveye verecek paramız kalmıyor. Temel ihtiyaçlarımızı alamıyoruz ki sıra meyveye kuruyemişe gelsin. 1 dilim karpuz fiyatı neredeyse 100 lirayı görecek. Bütün karpuz almaya kalksak 400-500 TL vereceğiz herhalde. Bu sene karpuz yiyemeyeceğiz gibi duruyor” şeklinde tepki gösteriyor.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN