Bu sezonun 20’nci, Karadeniz’in ise 5’nci organizasyonu olan 99. Terme Oğuzlu Yağlı Güreşler Samsun’da gerçekleşti. Organizasyona toplam 10 başpehlivan katıldı. Güreşlerde Seçkin Duman, Faih Atlı, Tanju Gemici, Erkan Ertan, Özkan Yılmaz, Yunus Emre Yaman, Arif Akın, Recep Taslak, Serhat Gökmen ile Onur Şenel kol bağladılar.

Hafta sonu güreş şöleni… Kırkpınar sonrası başpehlivanlar yeniden sahaya çıkıyor… İki günde 4 turnuva! Hafta sonu güreş şöleni… Kırkpınar sonrası başpehlivanlar yeniden sahaya çıkıyor… İki günde 4 turnuva!

İlk turda Fatih Atlı Seçkin Duman ile Tanju Gemici Özkan Yılmaz ile Erkan Ertan Yunus Emre Yaman ile Onur Şenel Serhat Gökmen ile ve Recep Taslak’da Arif Akın ile eşleşti. İlk turda Fatih Atlı, Tanju Gemici, Erkan Ertan, Recep Taslak ve Serhat Gökmen rakiplerini mağlup ettiler.

Tanju Gemici Baspehlivan

ÇEYREK FİNALDE TEK GÜREŞ YAPILDI

Çeyrek finalde Fatih Atlı, Erkan Ertan ve Recep Taslak kura ile direk yarı finale kalırken, çeyrek finalin tek karşılaşmasında Tanju Gemici ile Serhat Gökmen karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı kazanan Tanju Gemici adını yarı finale yazdıran son isim oldu.

YARI FİNALDE KİM KİMİ YENDİ?

99. Samsun Terme Oğuzlu Yağlı Güreşleri yarı finalinde Fatih Atlı Erkan Ertan ile Tanju Gemici ise Recep Taslak ile eşleşti. Rakiplerini yenen Fatih Atlı ve Tanju Gemici finalde karşı karşıya geldiler.

TECRÜBE KAZANDI

Final müsabakası hayli heyecanlı geçti. Puanlamaya giden güreşlerde güreş yerde devam ederken tecrübesini konuşturan Fatih Atlı rakibini bastırarak puan aldı ve altın kemere ulaştı.

Muhabir: AYŞEM SİCİM