Antalya’da süre doldu mezarlıklarda temizlik başladı… Antalya Büyükşehir Belediyesi ile vatandaş karşı karşıya geldi Antalya’da süre doldu mezarlıklarda temizlik başladı… Antalya Büyükşehir Belediyesi ile vatandaş karşı karşıya geldi

Geçtiğimiz hafta 14 Nisan 2024 günü bilgi için çağırılan ancak sonrasında tutuklanan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz ile ilgili oluşan tepkiler çığ gibi büyüyor.

Antalyaspor-Hatayspor maçı öncesi 07 Gençlik Taraftar Grubu, kentin sokaklarına, stadyum etrafına ve üst geçitlere, "Mesut Kocagöz Yalnız Değildir" sloganı taşıyan pankartlar astılar. Antalyaspor taraftarları Corendan Airlines Park Antalya Stadyumu’nun etrafını '# Mesut Kocagöz Yalnız Değildir' pankartlarıyla donattı.

Tribünlerden Tepki Var (Small)

KEPEZSPOR TARAFTARINDAN DA TEPKİ VAR

Benzer bir tepki de Kepezspor maçında yaşandı. Geçtiğimiz hafta şampiyon olan Kepezspor evinde Ayvalıkgücü Belediyespor’u konuk etti.  Karşılaşma öncesi taraftarlar Mesut Kocagöz’ün fotoğrafının olduğu ve üzerinde ‘Mesut Kocagöz yalnız değildir’ yazan beyaz tişört giydiler. Beyaz'ın temiz siyaseti simgelediğini belirten taraftarlar, kararı siyasi bulan taraftarlar 130 bin oy alan bir siyasi iradenin aylar önce istifa ettiği ANET’le ilişkilendirilerek tutuklu kalamayacağını söylediler.

Tribünler Tepki Verdi (Small)

NE OLMUŞTU?

12 Nisan 2024 günü işletimi ANET şirketinde olan teleferikte kaza yaşanmış ve kazada 1 kişi yaşamını yitirmiş, 7 kişi de yaralanmıştı. Olaydan sonra 13 kişi hakkında gözaltı kararı verilmiş, ANET Genel Müdürlüğü’nden aday olduğu için kasım ayında ANET’ten istifa eden Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’de Adalet Sarayı’na bilgi vermesi için davet edilmişti. Ancak gözaltı kararı bulunan 13 kişiden 9’u serbest kalırken aralarında Mesut Kocagöz’ün de bulunduğu 5 kişi tutuklanmıştı. Avukatlarının 18 Nisan tarihinde yaptıkları itiraz ise reddedilmişti.

Muhabir: YAPRAK ÖZER