Pop müzik sektöründen sevilen şarkılara imza atan Edis kendine özgü sesi, yorumu ve tarzı ile müzik piyasasında kısa sürede yükseldi. Müzik kariyerine başlamadan önce oyunculuk dünyasında yer alan Edis kimdir, kaç yaşındadır, sevgilisi kimdir? işte merak edilenler…

Haber 2018 05 22 1527022628886 Edis

EDİS GÖRGÜLÜ KİMDİR?

Kendine özgü sesi ve yorumu ile müzik dünyasında önemli bir yer edinen Edis, başladığı müzik yolculuğunda Türkçe pop’un önemli isimlerinden biri haline geldi.

Edis Görgülü, 1990 yılında Londra’da dünyaya gelmiştir. Aslen İzmirli olan Edis’in anne ve babası henüz çocukları doğmadan önce Londra’ya yerleşmiştir. Annesi Londra’da bir kafede işletmeci, babası ise BBC radyosunda çalışıyordu. Edis 2 yaşına geldiğinde anne ve babası Edis’in Türkiye’de büyümesini isteyerek İzmir’e yerleştiler.

Mert Hakan Yandaş Sevgilisi Var mı? Nişanlısı Neden Öldü? Mert Hakan Yandaş Sevgilisi Var mı? Nişanlısı Neden Öldü?

edis

Edis çocukluğunu müzik ile ilgilenerek geçirdi. Çocukluğu boyunca piyano eğitimi alan Edis o yıllarda şarkı söyleme yeteneğini de keşfetti. Lise eğitiminin İzmir’de tamamlayan genç şarkıcı, ilk gençlik yıllarında da müziğin peşinden gitti. İzmir’de Expo gibi faaliyetlerde yer alarak kentin tanıtılmasında rol aldı. Aynı zamanda İzmir Kent Orkestrası’nda yer alarak solistlik yaptı.

Edis-1

Müzikle tanıştığı yıllarda Barış Manço’ya olan hayranlığından sıkça söz etti.

Edis o yıllarda müziği, eğitim hayatından öncelese de ailesi ona izin vermedi. Önce üniversiteyi bitirmesini isteyen ailesinin isteğini gerçekleştirdi. Üniversite eğitimini Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı.

800X513 Oglumun Bir Evi Bile Yok 1536432939900

Edis eğitiminin ardından ilk albümlerini hazırlamak için yolca çıktı. Ancak bu yolda belediği başarıyı elde edemedi. Ne kadar arasa da albüm çıkarmak için gerekli bağlantılara ulaşamadı. Müzik dünyasında hüsrana uğrayan Edis bu kez farklı bit yola girerek oyunculuğu deneyimlemek istedi. Oyunculuk ajanslarına başvurmasının ardından ilk oyunculuk deneyimini FOX TV’de 2011-2012 yılları arasında yayınlanan ‘Dinle Sevgili’ adlı dizide gerçekleştirdi.

edis dinle sevgili

Romantik ve gençlik dizisi olan Dinle Sevgili’de Cem Kılıç, Zeynep Dörtkardeşler, Ayça Ayşin Turan gibi ismlerle partner oldu. Dizide Barış karakterine hayat veren Edis oyunculuğu ile beğeni topladı. Ardından 2012 yılında Star TV’de yayınlanan Hayatımın Rolü adlı dizide Uygar rolünü canlandırdı.

edis uygar

Edis’in müzik yolculuğunda ilk başarısı arkadaşları ile gittiği bir karaoke barda şarkı söylediği sırada etraftakiler dikkatini çekmesi ve müzisyenlik teklifi alması oldu. İlerleyen yıllarda ilk kez Kenan Doğulu ile demolar çekerek müzik sektörüne resmi olarak adım attı.

edis-2

Ardından Ozan Çolakoğlu ve Soner Sarıkabadayı gibi müzisyenlerle tanışan Edis, hazırladığı şarkıları dinleterek beğeni topladı. Bu şarkılar arasında çıkış yapacağı ilk şarkı ‘Benim Ol’ oldu.

edis-3

Benim Ol şarkısı ile Türkçe pop sektöründe önemli bir çıkış yaptı. Bu şarkınınn klibinde Edis’e Hepsi Grubunun üyesi Cemre Kemer eşlik etti. Şarkı piyasalar sürüldüğü dönemlerde haftalarca üst sıralarda kalarak milyonlarca dinlendi.

Resized 70Cdf D516088Ckardesiilebenzerligiolayolduedisgorgulu11235172 207 M

Şarkısını tanıtmak için televizyonda çeşitli programlara da katılarak 2015 yılında birdenbire Türkiye’nin en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. İlerleyen yıllarda ‘Olmamış mı’, ‘Vay’ ‘Dudak’, Çok Çok’, ‘An’ gibi şarkılarını çıkararak müzik kariyerini sürdürdü.

EDİS’İN SEVGİLİSİ KİMDİR?

Edis Görgülü magazin dünyasında uzun soluklu aşkları ile tanınan ünlülerden biridir. Sevgilisi Aylin Gökçe ile 12 yılı aşan süredir aşk yaşadığı biliniyor.

Edisin Sevgilisi Aylin Once

Bu süreyi bir küs bir barışık geçiren çift bir dönemler birlikte çekindikleri fotoğraflar ile sosyal medyada büyük beğeni topluyordu. Edis önceki yıllarda yaptığı açıklamada ''Bizimkisi 11 yıldır kopmayan bir bağ. Ayrıldığımız dönemler olsa da dayanamayıp birbirimize döndük. O hayatımdan hiç çıkmayacak'' diyerek aralarındaki bağı anlatmıştı.

5E5A1Ce75Cf3B01E044C8254

Edis ile Aylin Önce’nin son ayrılıklarının ardından yeniden birlikte olduklarına dair veya Edis’in yeni bir sevgilisinin olup olmadığına dair bilgi bulunmuyor.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA