Sinema ve televizyon dünyasının önemli isimlerinden 87 yaşındaki Türker İnanoğlu, hastaneye kaldırıldı. Ünlü yapımcının sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Türker İnanoğlu ile Gülşen Bubikoğlu'nun kızları Zeynep İnanoğlu eşi gazeteci Cüneyt Özdemir, sosyal medya hesabından duyurdu.

Özdemir, "Aile büyüğümüz Türker İnanoğlu'nu hastaneye kaldırdık. Kendisi hayatta, yaşıyor. Lütfen aile bireyleri dışındaki haberlere itibar etmeyiniz. Sağlık durumu ile ilgili bilgilendirmeyi düzenli olarak yapacağım" ifadelerini kullandı.

0Jpg A39 V S5D960 Gzh Awong Hft Q

Türk sinemasının değerli ismi Türker İnanoğlu, uzun yıllara dayanan kariyeriyle tanınmaktadır. Yeşilçam'ın efsanevi yapımcıları arasında yer alan İnanoğlu, birçok unutulmaz film ve dizi projesine imza atmıştır. "Arka Sokaklar", "Yabancı Damat", "Cennet Mahallesi", "Akasya Durağı" gibi popüler dizileriyle Türk halkının gönlünde taht kurmuştur.

İLK EVİM KONUT KREDİSİ 1.20 faizli kredi başvurusu başladı mı, kimlere konut kredi verilir? İLK EVİM KONUT KREDİSİ 1.20 faizli kredi başvurusu başladı mı, kimlere konut kredi verilir?

İnanoğlu'nun sinema kariyeri, 1959 yılında "Senden Ayrı Yaşayamam" filmiyle yönetmenlik yapmasıyla başlamıştır. Ardından kendi film şirketi olan Erler Film'i kurarak Türk sinema dünyasına yeni bir soluk getirmiştir.

Türker İnanoğlu'nun hastaneye kaldırılması, Türk sinema ve televizyon dünyasında büyük bir üzüntü yaratmıştır. Usta yönetmenin sağlık durumuyla ilgili yakın zamanda detaylı bilgilendirme yapılması beklenmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ