Antalya’da 12 Nisan tarihinde meydana gelen teleferik kazası tüm Türkiye’de büyük yankı uyandırmıştı. 1 kişinin hayatını kaybettiği ve 7 kişinin de yaralandığı kazada yüzü aşkın vatandaş teleferiklerin havada asılı kalmasından dolayı mahsur kalmıştı. AFAD koordinasyonu ile yapılan çalışmalarda mahsur kalan vatandaşlar 22.5 saat süren çalışmaların ardından kurtarılmıştı. 14 Nisan tarihinde 11 kişi kazayla ilgili olarak gözaltına alınarak adliyeye sevk edilmişti. İfade vermek için adliyeye gelen Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz ise sanık durumuna düşerek, tutuklanmıştı.

Antalya Teleferik Kazasi Neden Oldu (Small)

İTİRAZLAR REDDEDİLDİ

Başkan Kocagöz’ün tutuklanmasının ardından CHP’liler adliyenin önüne gelerek bu karara tepkilerini göstermişti. Savcılık tarafından bilirkişi raporu istenmesinin ardından gözler Bursa’dan gelecek olan rapora çevrilmişti. Bursa’dan gelen rapora göre, teleferik kazasının imalat hatası olduğu, imalat aşamasında inşaat mühendislerinden destek alınmadığı ayrıca bazı sorunların yetkisiz olduğu ortaya çıktı. Gelen raporun ardından Başkan Kocagöz’ün avukatları 2 . Defa itiraz etti. Ancak bu itirazda reddedilerek, Başkan Kocagöz’ün tutukluluğunun devamına karar verilmişti. Mesut Kocagöz’ün kızları babalarının tutuklu yargılanmasına sosyal medya hesapları üzerinden isyan etti.

Antalyadaki Teleferik Kazasinda Havada Asili Kalan 36 Kabin Yere Indirildi (Small)

KIZLARI ADALET İSTEDİ

7 Mayıs 2024 tarihinde Başkan Kocagöz’ün tutukluluğuna yapılan 2. İtirazın da reddedilmesi büyük yankı uyandırırken, Başkan Kocagöz’ün kızları sosyal medya hesapları üzerinden tepkilerini göstererek babalarının serbest bırakılmasını istedi. Babalarının suçsuz olduğunu söyleyen Cansın Kocagöz ve Sıla Kocagöz, babalarının tahliye edilmesini istedi. 1 aydır tutuklu yargılanan Başkan Kocagöz için adaletin tecelli etmesini istediler.  

Mesut Kocagoz Resim (Small)

27’ŞER YIL HAPİS İSTENDİ

Başkan Kocagöz’ün avukatları tarafından yapılan itirazlar reddedilirken 27 yıl hapis cezası istendi. Bu karara tepkili olan Başkan Kocagöz’ün kızları sosyal medya hesapları üzerinden babalarının suçsuz olduğunu ve seslerinin duyulmasını istedi. Başkan Kocagöz’ün kızı Sıla Kocagöz, sosyal medya hesabı üzerinden, “Öyle bir yüreği var ki bilen bilir… Öyle bir insan ki tanıyan bilir… Gel artık canım babam…”

Sila Kocagoz Sosyal Medya (Small)

“Ey hakim, kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasına nasıl reva görürsün? Kim kuyu kazarsa içine kendi düşer, hadis-i şerifini okumadın mı? Çünkü zalimin zulmü, karanlık bir kuyudur...”  “Farkında mısınız? Benim babam haksız ve suçsuz yere hakkında somut isnat edilen hiçbir şey yokken 26 gündür içeride!  Farkında mısınız?” sözlerine yer verirken Cansız Kocagöz ise “Bugün tam 1 ay oldu... Babam ve Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz haksız yere özgürlüğünden mahrum! Adaletin bir an önce tecelli etmesini, babamın serbest bırakılmasını yürekten talep ediyoruz. Sesimizi duyun!” sözlerini kullandı.

Sila Kocagoz Sosyal Medya Paylasimi (Small)

Cansin Kocagoz Paylasim (Small)

Konyaaltı Belediyesi Madımak’ı unutmadı Konyaaltı Belediyesi Madımak’ı unutmadı

Sila Kocagoz Paylasim Mesut Kocagoz(Small)

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN